4 Aralık 2013 Çarşamba

0 3 Yayınevinden 3 Yeni Kitap Haberi...


Ve ve ve... dopdolu kitap haberleri ile dolu bir akşam daha :)) Seviyorum bu dur durak bilmeyen yayınevlerini :)

Birkaç yayınevi yeni kitaplar çıkarıyorlar, hazırlıyorlar ve onları da takipçileri ile paylaşmaktan zevk alıyorlar. :) İşte o kitaplar ve haberlerin sahipleri yayınevleri :)


İlk olarak Martı Yayınları'ndan başladım. Yayınevinin en yeni kitabı Ali Harris kaleminden "İlk Son Öpücük". 

Öncelikle, yayınevi kitapta orijinal kapak kullanmış ve kitap yanılmıyorsam bir seriye ait değil. Chick-lit ve günümüz aşk romanı kategorilerinde yer alan sevimli sıcacık bir aşk romanına benziyor. 

Kitap 577 sayfa ve 19,00 TL'den satışa sunulacak ahh... bir de 9 Aralık ön sipariş tarihi.
Bana bir iyilik yapın ve bugün bir kuralı yıkın.  
Kendinizden geçin ve anı yaşayın! 
Yüreğinizi açın. Şimdi lütfen biraz daha açın. Çok sevin, hiç sevmediğiniz kadar çok hem de. Dimdik ayakta durup aşkınızı haykırmaktan ve sesinizin duyulmasından korkmayın. SENİ SEVİYORUM diye bağırın.  
Aşkın hakkını verin. Ve sokakta, herkesin önünde nefesiniz tükenene kadar sevdiğinizle öpüşün, sanki her biri son defaymış gibi… 
Molly ile Ryan ilk öpüştüklerinde sonsuza kadar birlikte olacaklarını biliyorlardı, ta ki gelecek onlara hiç ummadıkları bir sürpriz hazırlayana kadar… 
“İlk Son Öpücük’ü okuduktan sonra ne geçmişin ne de geleceğin, sadece şimdinin önemli olduğunu hatırlayacaksınız. Kahvenizi hazırlayın ve kendinizi aşkın, mutluluğun, hüznün ve şu anın kollarına bırakın.” - Independent 
“Elinizde, aşksız bir hayatın ölümden farksız olduğunu sıcacık bir anlatımla sunan, yüreğinize dokunacak bir roman tutuyorsunuz. Modern çağın aşksızlığında yaşarken nefes almanızı sağlayacak bir kitap okumak hakkınız.” - Marie Claire 
“Sevdiğinizle yapmak isteyip de ertelediğiniz planlarınız var mı? O zaman bu kitabı mutlaka okuyun.” - Daily Mirror 
“Hayat dolu, sıcacık, ilham veren bir roman.” - Cosmopolitan 
Kayan bir yıldız yerine, bir öpücükle dilek tuttunuz mu hiç....?

Kitap haberi yayınlayan diğer yayınevi de Aspendos Yayınları. Haklarını almışlar, çeviriye vermişler ve bizlerin haberi yok :) Ama yine de çıkmadan önce okurlarına duyurdular :) 

"Someone to Love" serisinin ilk kitabını Ocak 2014'te yayınlamaya hazırlandıklarını duyurdu Aspendos Yayınları. Bende bu fırsattan istifade edip sizlere bu kitabı tanıtmak istedim. :) 

Şimdilik 2 kitaptan oluşan sancak devam edip etmeyeceğine dair bir bilgimin bulunmadığı ve seri ile aynı adı paylaşan ilk kitap "Someone to Love" aşk romanı. Genç yetişkin, günümüz aşk romanı ve erotik aşk romanı kategorilerinde yer alıyor. 

Orijinal kapağı beğenen ben bizde nasıl bir kapakla çıkacak kitap meraklardayım :) Heyecanlı bir bekleyiş olacak benim için :)


Kitap haberi veren diğer yayınevi de Epsilon. 
Daha önce ülkemizde "İki Yabancı", "İhtiras Çiçeği" ve "Kurt ve Kumru" kitapları yayınlanarak tanıdığımız yazar Kathleen E. Woodiwiss'in yeni kitabı "Shanna" çıkıyor.

Tarihi aşk romanı türünde olan kitap 19,50 TL'den satışa sunuldu. 
 Newgate Hapishanesi’nin kalın taş duvarlarının ardında gizli bir anlaşma yapıldı. Çekici idam mahkûmu Ruark bir gecelik haz karşılığında güzeller güzeli Shanna’yla evlenerek onu babasının ayarlayacağı korkunç bir evlilikten kurtarmaya razı oldu. Yüzükler takıldı, evlilik yeminleri edildi fakat Shanna babasının Karayipler’deki cennet gibi adasına kaçarak kocasını yüzüstü bırakıverdi. Ama Ruark Beauchamp, kaderinin baş döndürücü güzellikteki Shanna’yla beraber yazıldığını biliyordu. Özgür kalacak ve Shanna’yı bulacaktı. Onun tutkusunun önünde prangalar veya taş duvarlar duramazdı... Celladın ipi bile Ruark’ın hakkı olan mutluluğu onun elinden alamazdı.

“Tarihi aşk romanlarının kraliçesi.” - Atlanta Journal-Constitution
 
“Bir fenomen!” - The New York Times
 
“Woodiwiss sarsıyor!” - Life  
“Kathleen E. Woodiwiss canlı ve nefes alan bir dünya yaratıyor.” - Houston Chronicle

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın