19 Ocak 2015 Pazartesi

4 Tarryn Fisher - Hırsız ( Love Me with Lies #3)


"Love Me with Lies" serisinin son kitabı ve Caleb tarafından anlatılan kitabı bitirmiş bulunuyorum. Seride en çok sevdiğim kitap oldu çünkü Caleb sanki daha fazla aşkına sahip çıktı Olivia'dansa.

Bir kadın yazar tarafından bir erkeği yazmak zor olsa gerek ama Tarryn Fisher bunu oldukça başarılı bir şekilde yazmış ve diğer kitaplara göre daha akıcı daha duygular hissedilir boyutta geldi bana.

İlk kitaptan beri hep Caleb'in düşüncelerini duygularını merak etmiştim, Olivia o kadar salakça adımlar attı ki Caleb'in neler hissettiği benim için hep muamma olmuştu ve bunları okumak paha biçilemezdi.

Başta aşk Caleb'i sonra baba Caleb'i sonra ihanete uğramış Caleb'i, daha sonra aşkınden koşan Caleb'i ve son olarak da kaybetmişliği kabullenmiş Caleb'i okuduk. Kitabın gidişatı onu gösteriyordu ama yazar yine ters köşe yapıp kitabın sonunda okuru bildiğin şaşırtarak aşkı kazandırdı!

Aşk romanlarında aşkın kazandığı kitapları severim ve bu seride de onu okumak çok güzeldi.

Kitaba dair bahsetmek istediğim çok nokta var, özellikle Caleb'in aşkı için çırpınışlarına Olivia'nın verdiği karşılıklarda hakkında.. ama kitap içeriğine giren bir yorum yapmak istemiyorum. Zaten kısacık bir kitap bir zahmet seriyi alıp okuyun ;)

Yorumumu bitirmeden önce Caleb'in annesinin Olivia'yı hiç sevmediğini onaylamadığını söylemek istiyorum ama buna rağmen Caleb'e söyledikleri çok hoşuma gitti. Onu sizlerle paylaşmak, alıntılamak için kendimi durduramayacağım :)

~~~*~~~ 
"O kıza karşı olan bütün antipatimi bir kenara bırakacağım ve yararlı bulabileceğin bir şey söyleyeceğim." 
Dinledim. Antipatisini bir kenara koyuyorduysa muhtemelen akıllara durgunluk verecek bir öğüt gelmek üzereydi.  
"Üç şey," dedi elime yavaşça vurarak. "Onu sevmende bir sakınca yok. Durma. Ona olan hislerini kapatırsan her şeyini kapatabilirsin. Bu da iyi bir şey olmaz. İkincisi, onu bekleme.Hayatını yaşaman lazım - yakında bebeğin olacak." Büyük finali beklerken hüzünlü bir şekilde bana gülümsedi. "Ve son olarak... Bekle onu." 
Yüzümdeki şaşkınlık ifadesini görünce gülümsedi. "Hayat sana yardım etmez,seni paramparça eder. Aşk zalimdir ama iyidir. Bizi hayatta tutar. Ona ihtiyacın varsa o zaman bekle. " 
~~~*~~~

Yorumumu bitirirken sizlere dürüst olarak söylemek istiyorum ki oldukça keyif olarak, olay döngüsünde zaman zaman şaşırarak ve aşk dolu sahnelerde gülümseyerek okuduğum bir seri oldu. Seriyi sevdim bence bir tatmalısınız ama kesinlikle kitapları peş peşe okumalısınız. Zaten topu topuna 3 kitap arkadaş, bir çırpıda bitiyor ;)

"Love Me with Lies" Serisi:


Orijinal adı  : Thief
Çevirmen     : Meltem Türkmen Şimşek
Yayınevi       : Aspendos
Sayfa sayısı  : 310

Satın almak için: kitapyurdu

Kendime Not

Aşk sabırlıdır; aşk naziktir.
Aşk övünmez ya da büyük konuşmaz.
Aşkta kibir yoktur;
Asla kaba, yavan ya da uygunsuz, bencil değildir.
Kolay kolay sinirlenmez.
Aşk yanlışların çetelesini tutmaz.
Aşk güvenir, umut eder ve ne olursa olsun katlanır.
Aşk asla eskimez.
Onun için savaşacağım.

Hırsız


Caleb Drake, ilk aşkını asla unutmadı. Evlendiği zaman da. O evlendiğinde de. Hayat birdenbire dönüp dolaşıp aynı noktaya gelince Caleb'ın, soğuk ve çekici Olivia Kaspen'ı geri kazanmak için ne kadar ileri gidebileceğine karar vermesi gerekir. Ama hayatta her hareketin bir sonucu vardır ve çok yakında Caleb, bazen aşkın katlanılmaz bir bedelle geldiğini öğrenecektir.

4 yorum :

 1. Orjinal kapakla kalsaydı ne olurdu sanki :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben orijinal kapağı da pek beğenmedim ki :( İkisi de aynı ölçüde :(

   Sil
 2. Yorumun çok akıcı,resmen insan kitabı oku diye fısıldıyor. :) Teşekkürler. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence seriyi okuyun, değişik ve oldukça güzel bir seri :)

   Sil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın