4 Mart 2015 Çarşamba

6 Fatih Murat Arsal - İki Renk Aşk (İkilem #1)


Ve yeni bir FMArsal kitabı daha bitmiş bulunmakta. :) Özellikle üstüne basa basa diyorum ki... imzalısından hemde ;) hehe :) havamı atmadan olmazdı değil mi? :)

Fatih Mural Arsal'ın kalemine değinen bir yorum yapmayacağım, hemen hemen her kitabının yorumunun blogumda olduğu düşünülürse yazarın kitaplarını, kalemini sevdiğimi bilirsiniz dolayısıyla yazarın diline dair yorumu bu sefer es geçiyorum :)

Ohh! O kısmı atlattım şimdi yorumuma başlayabilirim :)

Kitabın kısaca konusuna değinerek yorumuma başlıyorum. Aysun, babasının çalışanlarından -en iyi çalışanlarından- biri olan Gürkan'a gönlünü kaptırmış, güzel, alımlı bir genç bayandır. Ailesinin yanına dönüp de babasının şirketinde çalışmayı planlamaktadır ama doğum gününü kutlayacağı haftasonu babasının yeni iş ortağı aynı zamanda Gürkan'ın amcası olan Vural'la tanışır. Aralarında başlarda kabul etmek istemediği bir çekim meydana gelir ve bu çekim bu ikilinin arasındaki alevi körükler!

Zaten asıl konu da o kısımdan sonra başlıyor! Kalp kırıklığı, hayal kırıklığı, isteksizce yapılan evlilik, aşka yelken açış... :))

Başka ne desem kitapla ilgili bilemiyorum... Imm… sanırım ilk defa Fatih Hocanın kitabına yorum yaparken zorlanıyorum. Normalde kendimi kaptırır döktürürüm de döktürürüm, ama bu sefer ne yazık ki öyle yapamayacağım.

Çok üzgünüm Fatih Hocam ama bu kitabınızı diğerleri gibi çok sevemedim. Neden bilmiyorum, ama bana diğerleri gibi eşsiz bir tat veremedi. Aşkı mı tam hissedemedim, yoksa karakterleri mi sevemedim de o yüzden kitaba ısınamadım bilemiyorum.

Aslında öyle bir hevesle başlamıştım ki kitabı okumaya, kuzenim okumuş anlata anlata bitirememişti kitabı. Bayılmıştı kitaba ve bana o kadar diyordu ki bir an önce oku çok seveceksin diye… ilk defa biri bana Fatih Hocanın kitabını tavsiye etti ki normalde tam tersi olur ben herkese tavsiye eder aldırırım, ama buna rağmen bu sefer çok sevemedim.

Yanlış anlaşılmasın! Kitap çok güzeldi, kesinlikle 3,5 puan vereceğim bir kitaptı ama dediğim gibi ısınıp, kendimi kaptıramadım nedense… olmadı ya…

Halbuki okurken Vural’ın tavırları oldukça hoşuma gitmişti, Gürkan’a son sayfalarda baya kızmıştım, ettiğini buldu demiştim… Aysun’a bir kere de itiraf et hislerini son ana kadar bekleme demiştim hep… ama kitabı bitirdiğimde diğer kitaplardaki gibi aklımda hep Vural ve Aysun yoktu.

Normalde ben bir FMArsal kitabı bitirdiğimde, Fatih Hocanın yazdığı mutlu son bana yetmez, ben kendimce o mutlu sonu ilerletirim… Kendimce kurgular yapar o karakterleri o kurguların içerisine sokarım ama bunda onu yapamadım. Olmadı… olamadı!

Ama… ne derler yiğidi öldür hakkını yeme… kapak tasarımı çok güzeldi, normalde yüz görünen kapakları pek sevmem ama bu tür kapaklar artık Fatih Hocanın kitaplarıyla bütünleşti :) Kitabın kapağındaki o kabartma dokusu çok hoş bir detay olmuştu, isim tam kitabın ismiydi hele ki Vural ve Aysun’un bir resmin önünde onu tanımlarken kullandıkları kelimeler düşünülürse süperdi! :)

Yorumum bu kadar, kusura bakmayın Fatih Hocam, ilk defa bir kitabınıza 3,5 gibi bir puan vereceğim :/

Ama söz sıradaki kitabınız yanılmıyorsam - en azından ben öyle olmasını umut ediyorum - Selim ve Ebru olacak ona bol yıldızlısından 5 vereceğim :)

İkilem Serisi


Kitabın tanıtım yazısı: 

Genç kız için aşk tek renkti! Kırmızıydı...
Ve çok yakışıklı, uzun bir adama âşıktı...
Bir başka erkeğe karşı kalbi çoktan kapanmıştı.
En azından öyle sanıyordu...

Ama karşısına böyle bir adamın çıkacağını bilemezdi!
Hayatın sürprizlerini üzerinde barındırır gibiydi.
Yanan düşlere, gri saçlara, tehlikeli gülüşlere sahipti.
Mıknatısla çekilir gibi kaderi ona koşuyordu.
Keşke onu yanlışlıkla öpmeseydi...
Keşke onu itici bulduğunu belli etmeseydi...
Keşke birlikte zaman geçirmekten kaçınabilseydi...
Ve keşke... tehlikeli olduğunu hissedebilseydi!

Geç kalmıştı!
Gerçek aşkı, gerçek tutkuyu,
hiç tanımadığı farklı bir adamın güçlü kollarında buldu.
Bu iki renkli adam onun kaçamayacağı kaderiydi!
*****
Önyargılarla başlanan aşk yolculuğunda, yolunu kaybetmiş bir genç kızın
aşka sürüklenişini destekleyeceğiniz bir FMArsal romanı daha!6 yorum :

 1. Ben çok çok çok beğendim bu kitabı. Diğerleri de çok güzeldi ama bu bir farklıydı. Hoşlanmadığım tek nokta Aysun'un arkadaşıyla Vural'ın yakınlığıydı ve hala merak ediyorum birlikte oldular mı? Diye. Sonuçta meraklı İnsanlarız her şeyi ayrıntısına kadar bilmeliyiz öyle değil mi?
  Beni Bırakma ve bu kitap farklı bence neden diye sorarsan iki kitaptaki erkek karakter de diğerlerinde ki gibi patron değillerdi evet paraları vardı ama başarabilmek için çabalarını gördük diğerlerinin işi gücü yerindedir. Ha Kara'da sonradan geldi ama abisi vardı onun.
  Ben hep diyorum ya FMArsal günümüz lord ve leydilerini yazıyor diye ama bu sefer galiba Vural diğerleri gibi Lord değil halktan bir zengindi.(benzetme de harika oldu yaaa ;) )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hist. romance dersek eve Vural, Baylar'dan biriydi :) ama benim hoşlanmama sebebim bu değildi :( ya Vural sanki, aşkını pek gösteremedi, Aysun'u her daim Gürkan'a verme modundaydı sanki, bu beni rahatsız etti. Arkadaş karın, hadi onu geçtim madem sevdin bunu göstersene yav! Ne bileyim diğer karakterler gibi değildi. Zenginliklerini ve güçlerini baz almıyorum sadece onlar kadar hissettiremedi ne yazık ki :(

   Ama evet, o arkadaşla Vural arasında neler vardı bende meraklardayım. Bence yatmamışlardır diye tahmin ediyorum ama yine de detay isterdim ;)

   Sil
 2. Vural Aysun'u derinden sevdi. Yanıkları vardı ve kimseden çekinmezken Aysun'dan çekiniyordu yanıklarından dolayı. Çünkü onun aşkını istiyordu tiksinmesini değil.Yeğeniyle Aysun'un birbirini sevdiğini düşünüyordu ve kendini sevmeyen birini haklı olarak istemiyordu ama Aysun'da ona aşık oldu ve boşanmak istemiyorum deyince bende istemiyorum dedi. Adam daha ne yapsın Osman gibi kazma mı olaydı . Bu gözle bir daha düşün derim. Ben şimdi gideyim tekrar okuyayım özlemişim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hahahah evet sanırım Osman gibi bir kazma olmasını isterdim ya benim ya kara toprağın cinsinden :) evet derinden sevdi ama bunu dışına vurmasını da isterdim daha da dışa vurumcuyum ben :D Ne bileyim Nevin ya ben sevemedim :( hadi git oku ben de bir ara tekrardan okumak istiyorum içimden bir ses gereken duygu yoğunluğu ile okumadığımı söylüyor :(

   Sil
 3. Yorumu okuyunca çok şaşırdım ya. Bu kitabın bendeki yeri çok çok özel oldu. Hepsinden ayrı... Senin tersine ben okurken aşkı en en derinlerde hissettim.. Yorumumda yazmıştım zaten. Herkesin okuma anındaki haline göre değişebilir tabi de.. Üzüldüm nedense. Kitap benim için çok özel olduğundan belki...
  Ama bence de uygun bir psikoloji içerisindeyken tekrar okumalısın tatlım. Zaten Gürkan'ın ismini Gökhan diye yazmıştın ya, aha dedim kesin İnci kitaba adapte olamamış. Bir dahaki okumada daha güzel hissedeceğine eminim kuzum. ;) o duyguyu yakalayacaksın bence.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bütün bu yorumlardan sonra bende aynı şekilde düşünüyorum, yoğun iş döneminden dolayı yollarda ya da yorgun bir şekilde evde okuyunca, sanırım adapte olamadım cidden. Tekrar okuyacağım kesinlikle :)

   Sil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın