11 Ocak 2016 Pazartesi

4 Courtney Walsh - Kağıttan Kalpler


~~*~~
Bir zamanlar umutla doluydun, aşkla çarpıyordu kalbin...
Şimdi ise gözlerindeki parlaklık uçup gitmiş...
~~*~~

Arkadya Yayınları'ndan çıkan Kağıttan Kalpler, uzunca bir sessizlikten sonra yayınladığım ilk yorum olacak :) neden böyle bir sessizlik içerisine girdi blogum bilmiyorum ama bu sürede zannetmeyin ki bu kız okumadı... hayır okudum ve 3 kitap bitirdim bunlardan biri de Kağıttan Kalpler'di. 

Kağıttan Kalpler, küçük bir kasabada bir kitapevi işleten Abigail'in umutsuz kalbini kitapeviyle doldurup orayı büyütüp babasından kalan bu yeri daha ileriye götürmeyi amaçlayan bir kadın... Ancak kader onun için bambaşka planlar yapıyor. Onun satılmayı planladığı bina bir doktora satılıyor... yüreği yaralı, kızıyla yalnız kalmış bir doktor... İkisinin arasındaki diyaloglar bir şekilde ilerlerken, küçük kasabanın çöpçatan kadınlarına yazılan aşk mektuplarının arasından çıkan çok özel bir demet mektup Abigail'in aşkın gerçekliğini gösterirken belki de kalbinin yeniden atmasını sağlayacak. Hele ki küçük kağıttan kalpler... farkında olmadan doktor ile Abigail'in hayatlarını birleştirerek ikisine de aslında aşktan umudun kesilmeyeceğini gösteriyor.
Kağıttan kalpler, film tadında okunacak bir kitaptı. Öyle entrikalar, ihtiraslar falanlar filanlar yoktu. Çok normal sıradan bir hayat ve o hayatın insanlarıydı kitabın karakterleri... diyaloglar, yaşanılan yerler güzel, eğlenceliydi ve okuması zevkliydi.

Arkadaşlık ilişkileri, günümüzde neredeyse ölmüş olan komşuluk ilişkileri, aşkın filizlenmesi... çok güzel işlenmişti.

Alışık olduğumuz aşk romanlarının aksine iki insanın önce birbirlerini tanıması ve bu tanımanın aralarındaki çekimi arttırmasını anlatıyordu. 

Özellikle demek istiyorum ki, kitabı okurken kağıttan kalpler ne diye düşündüm durdum. İsmi nereden geliyor bu kitabın... ancak ilerleyen sayfalarda kağıttan kalplerin hikayesini okuduğumda... işte bu dedim! Bende bir gün bunu yapabilecek kadar birine aşık olmayı istiyorum diye düşünmeden edemedim hikayesini okuyunca... süperdi! Çok romantikti... <3 p="">

Kitap güzeldi, beğendim ben. Size günlük hayattan kesitler verebilecek, zaman zaman günlük duyguları hissettirebilecek bir kitap okuma istiyorsanız ve bu kitabın aşk olmasını istiyorsanız bence bunu denemelisiniz. :)

~~*~~
En iyi aşk hikayeleri bile kusurludur, affedişler içerir ve zordur;
ama er ya da geç mutluluğa ulaşırlar.
Bir hikayeyi aşk hikayesi yapan bunlardır.
~~*~~


Kitabın adı    : Kağıttan Kalpler
Orijinal adı   : Paper Hearts
Yazarı           : Courtney Walsh
Çevirmen      : Buse Barış
Sayfa sayısı   : 456
Yayınevi        : Arkadya

Kitabın tanıtım yazısı:

Belki de yok olan hayaliniz sizi mutluluğa götürecektir…

Otuz yaşına girmek üzereyseniz, tek dünyanız küçük bir kitabeviyse ve aşk denen o üç harfli sözcük sizde sadece acı bir tat bırakıyorsa, hazırlıklı olun, çünkü dünyanız daha da altüst olmak üzere…

Tıpkı Âşıklar Parkı kasabasının daimi bekârı Abigail Pressman'ın olduğu gibi. Hiç ummadığı bir şekilde eline geçen bir mektup zarfının içinden çıkanlar onu bir peri masalına sürükleyecektir. Bunlar gizemli bir çifte ait olan, üzerlerinde aşk sözcükleri yazan kâğıttan kalplerdir. Abigail, gerçekten hiçbir çıkar gözetmeksizin birbirlerini seven bu çiftin kim olduğunu öğrenmeye karar verir.

Ancak yeni dükkân sahibinin gelmesiyle birlikte kitabevinin kapatılması gerçeğiyle karşı karşıya kalınca tamamen hayal kırıklığına uğrar. Bir yandan notları yazan çifti bulmaya çalışan Abigail, aşka karşı duruşunu değiştirip hayallerine ve kalbine sahip çıkabilecek midir? 


4 yorum :

 1. Kitapları kapağıyla değerlendirmek tabii ki doğru değil. Ama bu kitap kapağına bakınca gel de beni oku diyor sanki. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Emin olun içeriği de okumanızı ister... ben çok beğendim okumalısınız :)

   Sil
 2. Insanin içini ısıtan gösterişten uzak bir kitap ve şuan bende eşime doğum günü hediyesi olarak kağıttan kalpler hazırlıyorum umarım beğenir 😊

  YanıtlaSil
 3. Insanin içini ısıtan gösterişten uzak bir kitap ve şuan bende eşime doğum günü hediyesi olarak kağıttan kalpler hazırlıyorum umarım beğenir 😊

  YanıtlaSil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın