22 Mayıs 2018 Salı

0 Samantha Young - Sığ Sularda Kaybolan (İnto the Deep #2)


~~~*~~~
"Eve git ve kendini bul. Ne kadar zamana ihtiyacın varsa kullan. İşin bittiğinde eğer hala beni istiyorsan," bana üzgün, yamuk, çocuksu bir gülücük attı, "gel ve beni bul."
~~~*~~~

Derin Tutku'nun devamı olan Sığ Sularda Kaybolan da bitti.

Hiçbir kitapta bunda olduğu kadar beni sinir eden bir çifte tanık olmadım. Cidden Jake ve Charley'in büyümesini okuduk. Amma da çocukça tavırlar, inançlae içerisine girdi de Jake'i üzdü bu kız. Bir ara Jake daha iyisine layık diye de düşündüm. 

İlk kitapya her şey bir nebze iyi gibi bitmişti ama bu kitapta öyle olmadığı anlaşıldı
 Bir yerde halı altına süpürülen sorunlar gün yüzüne çıktı. Bana sorarsanız pireyi deve yapan bir kızdı Charley, çünkü ailesiyle oturup adam akıllı iletişim kursa bir çözüm üretebilecekken hemen kabuğuna çekilip, fedakarlık adı altına sakladığı korkaklığıyla bir çuval inciri berbat ett resmen.

Bu kitapta, aslında bu hikayede en sevdiğim çift Beck ile Claudia'ydı ve onların mutlu sonu beni de mutlu etti. 

Tabi Jake ile Charley'de mutlu sonlarına ulaştılar ama Jake tam bir hayatı zindan etme aşamasından sonra...

Neyse, ben kitabı abartılacak kadar iyi bulmadım ama okurken iyi vakit geçirilip hemen bitirilecek bir kitap olduğunu düşünüyorum. Çok büyük beklentiye girmeden okursanız hayal kırıklığı da yaşamazsınız. 

Bir de ilk kitapla bunun çevirmeni farklıydı ve bu farklar bazen öyle dikkat çekiyor ki aynı şeyden bahsederken bambaşka şeylerden bahsediliyormuş gibi bir his uyandırıyor. Bu yüzden ya bir seriyi hep aynı kişi çevirmeli ya da çevirmen bir seriye başlıyorsa eskileri nasıldı bir bakmalı. Bu konuda takıntılı değildim normalde ama cidden bazen çok sinir bozucu olabiliyor. Mesela burada da Beck'in grubunun adı... ilk kitapta Çalıntı olarak geçti hep ama bu kitapta The Stolen olarak geçti. İlk anlayana kadar uyumsuzluk sinir bozucu olabiliyor. 


İnto the Deep Serisi
~~~*~~~
"Beck. Sabırlı ol," dedim. "Yaptığın şeyi yapmaya devam et. Claudia'nın yalnzıca seni birazcık delirtmeye, sabrını denemeye, sinirlendirebileceğini ve günün sonunda yine de yanında olaceğını bilmeye ihtiyacı var."
Gözlerinde bir şey alevlendi. Umut gibi bir şey. "Öyle mi?"
"Öyle."
~~~*~~~

Kitabın adı    : Sığ Sularda Kaybolan
Orijinal adı   : Out of The Shallow
Yazarı           : Samantha Young
Çevirmen      : Barış Arman
Seri bilgisi     : İnto The Deep #2
Yayınevi        : DEX
Sayfa sayısı    : 288

Kitabın tanıtım yazısı: 

Derin Tutku'nun nefes nefese hikâyesi Sığ Sularda Kaybolan'la devam ediyor.

Büyük aşklar sığ sularda boğulabilir mi? 

Charley, Edinburgh Üniversitesi'ndeki ikinci yılına bambaşka biri olmuş halde döner. Birkaç ay içinde yasadıkları yüzünden kendi hayallerinin pesine düşmek yerine, ailesinin isteklerini gerçekleştirmeyi seçmistir.

Ya Jake'le olan ilişkisi? Uzun zamandır diri tutmaya çalıstıkları, bunun için türlü mücadeleye katlandıkları bu ask da başkalarının beklentilerine kurban mı gidecektir?

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın