12 Aralık 2013 Perşembe

0 Colleen Hoover - Finding Cinderella (Hopeless #2,5)


"Umutsuz" romanıyla ülkemizde okurlarıyla buluna Colleen Hoover'ın seriye ait yazdığı novellasını okudum. Henüz Umutsuz'u okumadım ama bu kitabı es geçemedim :) 

"Hopeless Serisi"ne ait ara kitaptı "Finding Cinderella" ve dolayısıyla ilk kitap olan "Umutsuz"daki karakterlerden olan Shy&Holder çiftini sıklıkla okuyoruz. Şahsen ben onları okumadım ama bu kısacık kitapta onların da çok sevimli olduklarını düşündüm ve kesinlikle okumayı düşünüyorum şuanda "Umutsuz"u.

Her neyse... kitap adı gibi Sindirella'sını arayan Daniel'i ve Sindirella olan Six'i anlatıyor. Konusuna kısaca değinmek gerekirse, bir sene önce tesadüfen tanışan, kimliklerini birbirlerine söylemeden bir maceraya atılıp beraber olan Daniel ile Six bir sene sonra tekrar karşılaşıyorlar. Daniel, Six'ten etkileniyor ve çekime karşı koyamayan çiftimiz çıkmaya başlıyorlar. Bir şekilde Daniel ve Six bir sene önceki beraberliklerini birbirleriyle yaşadıklarını öğreniyorlar. Ama asıl olay bunu öğrendikten sonra patlak veriyor. Six'in Daniel'den sakladığı büyük bir sır ortaya çıkıyor... Bu sır aslında şokunu atlattıktan sonra Daniel'i mutlu edecek bir sır ama o zaman kadar olanlar ise... kitapta... okuyun :)

Çok fazla detaya girmek istemiyorum kitabın heyecanını söndürmemek için :) ama bu kitap bana bir şeyi, önemli bir şeyi anlamam neden oldu. Ben Cindirella vari hikayelerdeki filmleri izlemeye bayılırım ve okumayı da seviyormuşum. Keyifle okudum ve e-book olarak okudum ve telefonu elimden indiremedim kitabı okumak için. Hatta itiraf edeyim arada heyecan verici satıları işe giderken yürürken otobüs beklerken her yerde okuma modundaydım. :) 

Başta söylemem gereken şeyi sonda söylüyorum yazarın dilini cidden çok sevdim :) o kadar akıcı ki nasıl okudum nasıl bitti bilemedim ve inanın ki bitmesini hiç istemedim :)  hatta bir ara acaba "Umutsuz"un da Türkçe basımını almayı beklemesem de İngilizce mi okusam dedim ama Türkçe okumanın keyfini kaçıramam şimdi :)

Kitapta özellikle hoşuma giden kısımlar vardı onları sizlerle paylaşmak istiyorum. Tabi direk paylaşmam mümkün değil. Ama o kısımlardan size biraz bahsetmek istiyorum. :)

Daniel'in Six'in bir cadı olduğunu düşündüğü kısımlarda çok eğlendim ama özellikle düşüncelerinin sonunda "eğer bana bir büyü yaptıysa dilerim bunu hiç bozmaz" demesi beni bitirdi. Daniel benden tam not alan sevimli bir karakter oldu :) Ahh bir de Sky'ın evinde yemekteyken Daniel'in Six ile aralarındaki ilişkiyi ilan etmesi de müthişti. :) Sevimli bir çift havasında, herkesi karşısına alan ve sevdiği için meydan okuyan bir tavır... :)) Yerim ben onu :) Ahhh... ahhh... bir de gerçekleri öğrendiklerinde yani bir sene önce beraber olduklarının sonucunda gelişen olayları... o andan sonra Six ve Daniel'in arası biraz açılmıştı o andan sonra kafeteryada otururlarken Daniel'in Six'e sarılıp kendi omzunda ağlamasını sağlaması, teselli etmesi... romantik tavırları... gel de iç çekme de ne yap... 

Off... böyle bir erkek istiyorum bende yav... hep kitaplarda okumakla olmuyor biraz da onları yaşamak lazım ama demi :))

Her neyse... Ben bu kısacık sımsıcak romantik hikayeyi çok beğendim ve 5 üzerinden 5 arkadaş... başka söze gerek yok...

Bu arada size Hopeless Serisi'nin de kitaplarını tanıtayım :)
Umutsuz ve Losing Hope kitapları birinci ve ikinci kitaplar ve Holder & Sky çiftini konu alıyor :)

İşte aşağıda Finding Cinderella'nın konusu:

This novella is a companion novel to the Hopeless series, but can be read as a standalone.  
A chance encounter in the dark leads eighteen-year-old Daniel and the girl who stumbles across him to profess their love for each other. But this love comes with conditions: they agree it will only last one hour and it will only be make-believe. 
When their hour is up and the girl rushes off like Cinderella, Daniel tries to convince himself that what happened between them only seemed perfect because they were pretending it was perfect. Moments like that with girls like her don’t happen outside of fairytales. 
One year and one bad relationship later, his disbelief in insta-love is stripped away the day he meets Six: a girl with a strange name and an even stranger personality. Daniel soon realizes the way he pretended to feel about Cinderella and the way he really feels about Six may not be so different after all. Especially when the two loves of his life end up being one in the same. 
Unfortunately for Daniel, finding Cinderella doesn’t guarantee their happily ever after…it only further threatens it.


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın