5 Haziran 2015 Cuma

0 R. Gaye Önel - Hilekar ( Ateşli Kanatlar Serisi #1 )


Türk yazarları fantastik kitaplar kulvarında görmek, bir de bunu iyi bir şekilde başardıklarını da görmek paha biçilemez.

Wattpad yazarlarından biri olan R.Gaye Önel,ilk hikayesi kitap olarak basıldı ve çarpıcı kapak tasarımıyla raflarda yerini aldı :) evet fantastik kitaplarda böyle kapaklar görmeyi seviyorum.

Öncelikle yazarın okuduğum ilk hikayesiydi, wattpadde pek hikaye okumadığımdan ilk olarak kitabını okudum ve kalemini sade, yormayan, gereksiz detaylar vermeyen, akıcı ve merak uyandırıcı buldum. Zaman zaman özellikle de kitabın başlarında kurgu için yetersiz olduğunu düşündüğümü itiraf etmeliyim ama daha sonradan gerçekten oldukça iyi oldu kalemi. Sanırım yazarken her bölümde kendini geliştirdi yazar.


Bölümler ilerledikçe ve konu daha da oturmaya başlayınca anlatım daha iyi ve daha profesyonelleşme moduna girdiğini hissettim. Zaten kitabın yarısından sonra yazar dehşet-ül vahşet bir şeyler yazmış ve bunu çok da güzel başarmış :D

Kitapla ilgili bir şikayetim var... ben bunu normalde bu tür yazımlarda hep dile getiriyorum. Kitap bir Cassie bir de Aidenhell tarafından anlatılıyor. Bu tür anlatımlarda ya bölüm olmalı ve kimin tarafından anlatıldığı belirtilmeli ya da sadece tek bir kişi tarafından anlatılmalı. Ha, ikisi tarafından da olayların görülmesi gerekiyorsa da üçüncü kişi tarafından anlatılmalı diye düşünüyorum.
Bu kitapta olduğu gibi bir Cassie bir Aidenhell tarafından anlatıma geçmesi bu anlatıma alışana kadar yorucu oluyor. Alıştıktan sonra zaten okurken fark etmiyorsun ama alışana kadar yoruyor, kopukluk oluyormuş hissi uyandırıyor.

Ahh bir de Cassie neden 17 yaşında ya... niye fantastik kitaplarda gençler bu kadar küçük hep? 20 yaşında olunca karta mı kaçmış oluyorlar anlamıyorum :) bu konuda çok şikayetçiyim. 17 yaş bana göre hala ergen yaşı; bu olaylar için biraz daha olgun kişiler olsa daha güzel olmaz mı ya? bu konuda şikayetçiyim sevgili takipçiler :)

Kitabı eleştirebileceğim başka hiçbir şey yok. Dediğim gibi fantastik/paranormal kitaplarda Türk yazarların imzalarını görmek ve bunu başarıyla yapmaları gurur verici.

Kitabın kısaca konusuna değinmek gerekirse: Cassie bir iblis avcısı ve grup arkadaşlarının ihanetine uğrayarak ölüme terk ediliyor ve iblisin oğlu Aidenhell tarafından hayatı kurtarılıyor. Tabi ki karşılıksız değil. Aidenhell'in bir kehaneti gerçekleştirmesi gerekiyor ve kehanette bir avcıdan bahsediyor... yani Cassie'den... beraber bir yola başlıyor ve işte olaylar o noktada başlıyor.
Aklınıza gelebilecek her türlü fantastik canlının bulunduğu bir kitap. Vampirler, kurtadamlar, şeytanlar, devler, periler... herbir şey var...

Size bir şey söyleyeyim mi kitabı okumaya başladığımda Aidenhelll ve Cassie'nin yolcuklukları sırasında karşılaştıkları canlılarda bir an için Ella Enchanted filmine benzettim. Ne alaka demeyin orada da Ella'nın Prens'le ormandaki yolculuk macerasına benzettim biran için.

Neyse... Özellikle söylemek istediğim bir şey var.. kitabın son 100 sayfasını çoook beğendim çünkü o zaman sanki daha bir soluksuz okuttu kendini.

Kitabı tavsiye etmeden önce alacak olan okurları uyarıyorum, kitap çok fena bitiyor 2.si çıkmadan okumayın! :P Şaka bir yana kitabı da tavsiye ediyorum, güzeldi, özellikle fantastik severler için iyiydi. Keyif alacağınız, okurken sıkılmayacağınız, olayların dur durak bilmediği bir kitap.

Ahh bir de yazarı 2. kitap için baskı yapmak zorunda kalacağınız bir kitap ;)


Kitabın adı    : Hilekar
Seri adı          : Ateşli Kanatlar
Yazarı           : R. Gaye Önel
Yayınevi        : Postiga Yayınları
Sayfa sayısı    : 352
Türü              : Fantastik / Paranormal / Romantik

Kitabın tanıtım yazısı:

"O kız bir avcı. Minik, hırçın, şeytanı bile baştan çıkarabilen bir baş belası. Ondan kurtulmalıyım, bu taş kalbimde bir ateş yanmadan onu yok etmeliyim. Ağabeyimin yaptığı hatayı yapmayacağım. Hiçbir dişi için değmez. Sıradaki veliaht benim ve kral olacağım."

Aidanhell
"Aidanhell kana susamış kaçığın teki. O kadar karanlık bir ruhu var ki onu durmadan tekmelemek istiyorum. Onunla beraber olduğum her saniye cehenneme bir adım daha yaklaşıyorum. Ama yine de ondan korkmuyorum

Ben... Sanırım...Ona alışıyorum. Bu vazgeçemeyeceğim kadar yakıcı bir ateş. Şeytanımın derin kahverengi gözlerinde bazen kurtuluşumu görüyorum. Ama biliyorum, gerçeği öğrendiğinde beni affetmeyecek. Kim bir hilekârı affedebilir ki?"
Cassie

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın