8 Temmuz 2015 Çarşamba

2 Betül Güçlü - Süper Dadı


Kapak tasarımı ve ilgi çekici konusuyla bende Süper Dadı'yı okuyanlardanım. :) Öncelikle söylemek istediğim bir şey var. Yazarımız teşekkür sayfasındaki ilk paragrafındaki cümleler çok hoşuma gitti. Ve bence bu kitabı ifade eden cümlelerdi.
"Bu kitabı yazarken amacım, karşılıksız sevmek için kan bağına ihtiyacımızın olmadığını anlatmaktı."
Ve bence Betül Güçlü, bunu çok güzel anlattın ki anlatmakla kalmadın aynı zamanda bizi eğlendirdin de... Seni böyle bir kurguyu, böyle amaç il yazmaya başlamış olduğundan dolayı tebrik ediyorum. Şimdiden yolun açık olsun diyorum :)


Şimdi kısaca kitabın konusuna değinelim, arkadaşının nişanında Beril'i gören Efran, gördüğü anda genç kadına vurulur ancak Beril'in erkeklere olan güvensizliğinden dolayı hiçbir erkeği yanına yanaştırmaması Efran'ı eğlenceli bir oyunun içine atar. Beril'in kalbine giden yolun çocuklarından geçtiğini düşünerek ve ona daha yakın olmak için Efran, dadı rolüne girer.

Dört yaşında iki küçük çocukla nasıl uğraşacağını bilmeyen Efran'ı okumak oldukça eğlenceliydi.

Kitap, aşk aile ve komedi içerikli ve her yaş ortalamasına hitap eden bir kitap. Ki yazarın sözlerini de Efran ve Baler ile Sare üçlüsü arasındaki o sevgiyi de anca böyle ifade edilebilirdi.

Aşk kısmının birazıcık arka planda kalması bazen beni tereddüte düşürse de adı üzerinde Süper Dadı... kitap Dadı Efran'ı anlatıyor diyerek aşkı pek önemsemedim.

Kitabı okurken eğlendim, hatta Baler ve Efran arasındaki ilişki başından sonuna kadar beni eğlendirdi tıpkı aralarındaki sevginin paha biçilmezliği gibi.

Beğenerek okuduğumu söyleyebilirim ve bence bu kitabı özellikle çocuklarınıza okutabilirsiniz. Birini karşılıksız sevmeyi öğreteceğinden süphem yok ;)


Yazarın adı  : Betül Güçlü
Kitabın adı   : Süper Dadı
Yayınevi      : Müptela Yayınları
Sayfa sayısı  : 264


Kitabın tanıtım yazısı: 

Âşıksanız;
Dağları delebilirsiniz, “Ferhat” derler,
Çölleri aşabilirsiniz, “Mecnun” derler,
Canınıza kıyabilirsiniz, “Romeo” derler,
Ya iki küçük sevimli canavarın tüm sorumluluğunu alıp, kalplerini çalar ve oradan sevdiğiniz kadına ulaşmayı başarırsanız?
İşte o zaman, “Süper Dadı” derler.
Efran’ın verdiği zorlu, eğlenceli, acılı ve sevimli mücadeleyi okurken aşk uğruna girilebilecek en güzel sınavlardan birine şahit olacaksınız.
Beril, Baler, Sare ve Efran’ın “aile”si sizi de aralarına alacak kadar sevgi dolu; gerçek bir aile olmak için kan bağından daha fazla ihtiyacımız olan tek şey de bu.
Ön Okuma: 


2 yorum :

  1. Bu aralar en çok okumak istediğim kitap. :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. bence okuyun da güzel bir kitap, eğlendiriyor okuru :) yüzünüzden gülümseme eksilmiyor hiç =)

      Sil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın