1 Temmuz 2015 Çarşamba

0 Melissa Landers - İşgalci (Alienated #2)


~~~*~~~
"Seni durduran engellerle yüzleşmeden yolunda ilerleyemezsin."
~~~*~~~

İşte benim için serinin olay kitabı buydu! Neden mi? Çünkü bilinmeyeni okuyorduk ve Cara ile beraber bizde öğreniyorduk.

Yabancı kitabının devamı olan İşgalci'de olaylar durmadan devam ediyor. İlk kitabın sonunda Cara, L'eihlrl Gezegenine gidiyor ve yalnız! Çünkü Aeylx'de Dünya ile ittifak olabilmeleri için Dünya'da kalmak zorunda kalıyor. Cara dillerini, davranıışlarını ve huylarını bilmediği bir gezegende yalnız... İşte Dünyalı bir kızın L'eihlrl'i işgalini okuyoruz ;)

Bu kitap ilkine nazaran daha heyecan vericiydi çünkü bizde Cara ile onlarla yaşamanın ne demek olduğunu öğreniyorduk. Cara gibi biz okurlarda o gezegende yabancıyız dolayısıyla kitap daha heyecan verici oluyor :)
Tabi bunun yanında Aeylx ve Cara arasındaki mesafelerin ilişkilerine nasıl yön verdiğini de görüyoruz. İletişim küreleriyle devamlı konuşsalar da yanında olmakla bir değil hele bir de yabancıları oldukları gezegende istenmeyen kişilerse...

Ne Cara L'eihlrli arkadaşları tarafından isteniyor ne de Aeylx Dünyalı arkadaşları tarafından... yalnızlar... savunmasızlar... hayatta kalmaya çalışıyorlar...

Her iki gezegende de olaylar durmadan devam ederken her ikisi de görevlerini yerine getirmekle uğraşıyorlar...

İşte bu yüzden bu kitap çok daha iyiydi ve daha heyecan vericiydi. Dolayısıyla da okura tam tadı damağınızda kalacak bir serüven sunuyor.

Size tavsiyem... bu seriyi okumadıysanız şimdi tam sırası... Neden mi? Çünkü ilk kitabı okuduktan sonra beklemek zorunda değilsiniz... İkincisine hemen başlama imkanınız var! Bence en yakın zamanda her iki kitabı da alın ve okumaya başlayın!

Uzaylılar cidden ilgimi çekmeye başlayan bir ırk oldu! Hele bir de hepsi Aeylx gibi bir görüntüye sahipse... ;)

Alienated ( Yabancı )Serisi
Kitabın adı    : İşgalci
Orijinal adı   : Invaded
Yazarı           : Melissa Landers
Çevirmen      : Demet Orhan
Yayınevi        : Go Kitap
Sayfa sayısı    : 432

Tanıtım yazısı: 

Uzaylılar İnsanlarla İttifaka Hazırlanıyor. Bu kez de Dünyalı Cara Sweeney, L'eihrlilerin konuğu. L'eihrli erkek arkadaşı Aelyx'i, iki gezegen arasındaki ilişkileri yoluna koymak için, Dünya'ya gönderdikten sonra yabancı bir gezegende bir başına kalan Cara'nın etrafı onu istemeyen klonlarla çevrilmiştir. Hatta Aelyx'in evcil hayvanı bile ondan nefret eder. Yeni hayatına uyum sağlamak için her yolu deneyen Cara, çok geçmeden bu gezegende Aelyx ile mutlu olup olamayacağını sorgulamaya başlar.

Dünya'daki Aelyx'in durumu da Cara'nınkinden farklı değildir. Birbiri ardına düzenlenen suikastların hedefindeki Aelyx, Dünya-L'eihr ilişkilerini güçlendirmek için yoğun bir halkla ilişkiler kampanyası yürütmeye çalışır. Dünya hükümetlerinin vatandaşlarından gizlediği küresel su krizine çözüm getirecek teknoloji L'eihrlilerin elindedir ama bu teknolojiyi Dünyalılarla paylaşmaları ancak ittifak kurmalarıyla mümkündür. Ama her iki taraftan da yükselen itirazlar ve ittifakı baltalayacak şiddet eylemleriyle Cara'nın da Aelyx'in de işleri hiç de kolay değildir. 

İki genç âşık, bir yandan gezegenlerinin geleceği için canla başla mücadele ederken bir yandan da birbirlerinden sayısız ışık yılı uzakta ayrılık acısına katlanmaya çalışır… ta ki dünyalarına yönelik bir tehdit onları yeniden birleştirene dek.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın