5 Eylül 2015 Cumartesi

0 Paula Weston - Sis (The Refaim #2)


Bu seriye bayılıyorum.... fantastik olup da kurgusuna, olay döngüsüne bu kadar beni hayran bırakan serileri çok azdır ve bu seri o kategoride yer alıyor.

Paula Weston'un The Refaim Serisinin 2. kitabı Sis yayınlandı. İlk kitabı Gölgeler'de yarım kalan hikaye bu kitapta durdurak bilmeden devam ediyor.

İlk kitabın sonlarına doğru, Gaby kardeşi Jude'un yaşadığını düşünüyor ve onu bulmayı amaçlıyordu.  Bu kitapta da amacı yine Jude'u bulmak, yaşayıp yaşamadığını bilmiyor ama bir umuda sarılıp onu bulmayı istiyor. Her daim yanında olan Rafa ile ilk kitabın adrenalin yüklü sayfalarından geriye kalanları toparlamayı bu kitapta tamamlayıp yeni olaylara dalıyorlar. Daha da kötüsü onları zayıf düşürecek bir şeyin İblislerin eline geçtiklerini öğreniyorlar. Yeni planlar yapmak, yeni ittifaklar kurmak zorundalar... ve belki iblislere karşı büyük bir savaşa girmek zorunda... üstelik hatırlamadığı geçmişindeki güçlü yenilmez Gaby değilken...

İlk kitaptakinden daha soluksuz akan bir hikayeydi. Gabe'inin Jude'u aramasındaki sonuçları hep bir beklentiyle okudum, Rafa ile aralarındaki karmaşıklığın ardındakileri merakla bekledim... yine beni şaşırtan adrenalinlere dalış yaptılar.

En çok merak ettiğim karakter Mya ile tanışmak paha biçilemezdi demek istiyorum ama kadının tavırlarına nedense sinir oldum dolayısıyla... tanışmasam da olurmuş dedim. Bu konuda Gaby ile aynı fikri paylaşıyorum :)

Nasıl başladığımı hatırladığım ama nasıl bittiğini anlamadığım bir kitap oldu. Hele ki sonu... hemen 3. kitabı istememe neden oldu.

Henüz birinci kitabı okumadıysanız ikinci kitabı da alın ve üçüncü kitabın çıkmasını bekleyin. Sonra kitabın sonunda benim gibi dumur olup kalırsınız, ama mutlaka bu seriyi okuyun!

Normalde hiç ilgimi çekmez melekler, iblisler refaimler falanlar filanlar... ama bu seriden sonra ne kadar melekli iblisli kitap var okuyasım var o kadar bağımlısı oldum yani paranormal dünyanın.

Seriyi şiddetle tavsiye ediyorum. İlk kitaptan daha soluksuz ve heyecanlı okunacak bir kitaptı. Seriye bayılacaksınız!

The Rephaim Serisi


Kitabın adı           : Sis
Orijinal adı          : Haze
Yazarı                   : Paula Weston
Seri / Sıralaması  :The Refaim #2
Çevirmen             : İnci Nazlı
Yayınevi               : Yabancı Yayınları
Sayfa sayısı           : 376

Kitabın tanıtım yazısı:

"Ama ya Jude'u bulamazsak?"

Sıcak nefesi tenime değiyordu. "Eğer hayattaysa, bulacağız." "Nasıl bu kadar emin olabiliyorsun?" Ona inanmayı feci halde istiyordum ama Rafa'ydı bu. Varı yoğu aksiyon olup hiç planı olmayan adam.

Gülümsemesi yorgundu, imalı. Hatırlamadığım ortak geçmişimizin bir yansıması. "Çünkü ben vazgeçecek kadar zeki değilim, sen de nasıl vazgeçilir bilmiyorsun."

Gaby Winters'ın kâbusları artık sona ermişti. Ancak hâlâ bilmediği ve inanamadığı çok şey vardı. Eski hayatının büyük bir kısmını hâlâ hatırlayamıyordu. Bir zamanlar Refaimler'in, yani saniyeler içinde ülke değiştirebilen kanatsız yarı-meleklerin en iyi dövüşçülerinden biri olduğuna hâlâ inanmıyordu. Ve iblislerin var olduğuna... Ve Rafa'nın yanında kaldığına... Ama en önemlisi, ikiz kardeşi Jude'un hâlâ hayatta olduğuna bir türlü inanamıyordu.

Gaby'nin öğrenmesi gereken çok şey, yenmesi gereken daha çok düşman vardı. En önemlisi ise, tüm korkularına rağmen erkek kardeşini bulmalıydı. Macera daha yeni başlıyor, tehlikeli karanlık giderek yaklaşıyor...

"Korkutucu, ateşli ve merak uyandırıcı." - Claudia Gray, Evernight Akademisi romanının yazarı.-

"Yeni ve taze bir soluk… Tüm paranormal kurgu hayranları mutlaka okumalı!"-Wondrous Reads-

"Sert, zeki ve heyecan verici… Okuduğum en iyi melek temalı kitaptı!" -Alpha Reader-

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın