12 Kasım 2015 Perşembe

1 Nalini Singh - Meleklerin Kanı ( Guild Hunter #1 )


~~~*~~~
"Aşıklarım her zaman savaşçı kadınlardan çıkmıştır.
Güç, benim ilgimi çeker."
~~~*~~~

Normalde melekli şeytanlı kitaplar okumam biliyorsunuz, okuduklarım da zaten sayılıdır. Ancak Meleklerin Kanı, ilk basımından sonra çok söz ettirmiş ilk çıkan yayınevi dolayısıyla almaya cesaret edememiştim. Seri bitmeden okumam diyordum ki imdadıma Yabancı Yayınları yetişti. Serinin devamını kısa sürece getireceklerinin güvencesiyle okudum kitabı ve her bir satırından ayrı bir haz aldım kitabın.

Süperdi! Ve şimdi heyecanla 2. kitabı bekliyorum.

Nalini Singh'in Kara Zırh kitabını okumuştum, gerçi o kısa bir şekilde kurgulanmıştı ama yine de kalemini sevmiştim. Kurgusal gücünü de... Ondan sonra Meleklerin Kanı'nı okumak, tatmin edici uzunluk, heyecan verici bir kurguda kitap oldu benim için.

Kitabın kısaca konusuna değinmek gerekise; vampir avcısı olan Elena bir gün baş melek Raphael tarafından bir iş teklifi alır ve geri çevirme şansı yoktur. Bundan daha önemlisi de... bu sefer bir vampir avlamayacak olması ve kaybetme gibi bir şansının olmamasıdır. Bu av peşinde koştururken neyin içine düştüğünü öğrenmeye başlayan Elena hem kendi hayatını hem meleklerin hem insanların hayatının nasıl bir tehlikede olduğunun da farkına varır. Her gecikme bir şeyleri kaybettiklerini gözler önüne sererken bu kovalamacanın içinde baş melek Raphael ile aralarındaki kıvılcım onların inkar edemeyeceği ve ret edemeyeceği boyuta kadar çıkmaya başlamaktadır.

Kitap, avcı Elena'nın son aldığı işi tamamlama, çekimine kapıldığı baş melek Raphael ile baş etme ve düşmanıyla olan savaşlarını konu alıyor.

Nefes kesici bir heyecan içinde sürüklenirken, Elena ve Raphael'in arasındaki çekime kapılıyorsunuz.

Ben kitabı çok beğendim, bütün beklentilerimi karşılamanın yanında o kadar övgüden sonra sevemeyecek bir yer olacak mı diye düşünmedim değil ama her satırından ayrı bir keyif aldım. Son kitabına kadar merakla alıp okuyacağım bir seri :)

Şiddetle tavsiye ediyorum, kesinlikle okuyun. Üstelik ikinci kitap Başmeleğin Öpücüğü çıkmışken. Hatta ikisini beraber alıp peş peşe okumanın hazzına varın =) Şahsen ben aldım ve heyecanla kısa zamanda okumayı planlıyorum =)

Guild Hunter Serisi: 
  • Meleklerin Kanı
  • Başmeleğin Öpücüğü
  • Archangel's Consort
  • Archangel's Blade
  • Archangel's Legion
  • Archangel's Shadows
  • Archangel's Enigma
Novella'lar hariç şimdilik serinin kitapları bunlar, tabi ki bir kitap daha var ancak onun henüz adı yazılmamış goodreads'e bu yüzden bende yazmadım :) itiraf ediyorum goodreads'ten kopya çektim ;)


Kitabın adı    : Meleklerin Kanı
Orijinal adı   : Angel's Blook
Seri bilgisi     : Guild Hunter #1
Yazarı           : Nalini Singh
Çevirmen      : Bige Turan Zourbakis
Sayfa sayısı    : 400

Kitabın tanıtım yazısı: 

New York Times çoksatan yazarı Nalini Singh, Lonca Avcısı serisinin bu ilk kitabında okuru güzelliğin ve kana susamışlığın hüküm sürdüğü ve meleklerin her şeyin hakimi olduğu bir dünyayla tanıştırıyor.

Tehlikeli bir yakışıklılığa sahip olan New York Başmeleği Raphael, vampir avcısı Elena Deveraux'ya bir iş teklif etmişti. Ancak Elena'nın bu sefer peşine düşmesi gereken yolunu şaşıran bir vampir değil, çok daha tehlikeli, çok daha deli bir avdı

Avının peşinde Elena bir yandan hızla tutkunun eşiğine sürüklenirken, bir yandan da hayatı için mücadele ediyordu ve hayatını kurtarsa bile Raphael'in baştan çıkaran dokunuşlarına yenik düşmesi kaçınılmazdı. Çünkü başmeleklerin oyunu söz konusu olduğunda ölümlülerin hiç şansı yoktu...

"…tek kelimeyle mükemmel. Güçlü, tutkulu ve ürkütücü derecede mükemmel."
-Patricia Briggs, Mercy Thompson romanlarının #1 New York Times Çoksatan Yazarı-

"Her kelimesine bayıldım, her kelimesini yaşadım ve bu kitabı ne kadar tavsiye etsem azdır. Her şekilde inanılmazdı!!!"
-New York Times Çoksatan yazarı Gena Showalter-

"Nalini Singh kaçırılmaması gereken bir yetenek."
~-#1 New York Times Çoksatan yazarı Christine Feehan-

"Lonca Avcısı serisiyle Singh eşsiz bir hikâye anlatıcı olduğunu harika bir biçimde kanıtladı… Bu kitap satın alınacaklar listenizin en başında yer almalı! Harika!"
-Romantic Times (Top Pick)-

"Singh kitapları birer cevher, her defasında daha da güzelleşen birer... hazine."
-Romance Reviews Today-

1 yorum :

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın