22 Ekim 2012 Pazartesi

0 Sabrina Jeffries - Bir Prense Aşık Oldum


Serinin ikinci kitabı... Her ne kadar ilk çıkan bu olsa da  :) 
Aşk Hırsızı'na göre sanki daha duygusaldı bu kitap. Yazarın kalemine zaten diyecek yok... Harika yazıyor ve yazdığını da zevkle okutuyor. 

Regina ve Marcus arasında her şeyin başlaması ve ardından da bu başlayan flörtün ya da tutkuların evlilikle sonuçlanmasını okurken kendinizi olayların akışına kaptırıyorsunuz.

Ama onca güzel sayfaların yanında evlendikleri gece Marcus ve Regina'nın arasındaki gerginlik o kadar... hmm... nasıl anlatılır bilemedim. Güzel denemezdi o sahne için ama yine de hoşuma giden bir sahneydi. O an birbirlerine savranışları Regina'nın güçlü kişiliği ve kusursuzluğu içindeki kusurları okumak güzeldi. 

Regina ve Marcus'un ayrılık aşamalarından sonra Zindan'da geçen sahne ise çok romantikti. Çok beğenmiştim o sahneyi ;)
 Regina gerçekten kalbinin "Prensi"ni buluyordu. :))


Kitabın konusunu aşağıda belirtiyorum:

"Güzeller güzeli Leydi Regina Tremaine öyle çok erkeği reddetmişti ki; sonunda "Acıması Olmayan Kadın" olarak anılmaya başlamıştı. Aslında kimseyle evlenememesinin nedeni, geçmişinde karanlık bir sır olmasıydı. Ancak Regina, erkek kardeşinin Louisa North ile flört etmesinde bir sakınca görmüyordu. Louisa'nın kötü bir şöhrete sahip ağabeyi ne kadar karşı çıkarsa çıksın, bu ilişki yaşanmalıydı. Marcus North ise kadınlara düşkünlüğüyle tanınan bir Prens'in gayri meşru oğluydu. Onun da kasvetli sarayına kapattığı kadınlara kötü davrandığı söyleniyordu. Yıllarca toplum tarafından dışlanan Marcus, Leydi Regina'nın kardeşiyle ilgili teklifini kabul ederken, belki de hayatının riskini göze alıyordu."

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın