27 Aralık 2014 Cumartesi

2 K. Bromberg - Tahrik ( Driven #1 )


~~~*~~~


"Hayat, risk almak demektir. 
Hayat, güvenli alanın bittiği yerde başlar."

~~~*~~~

Hep yakışıklı, seksi, kadın karakterlerin aklını başından alan CEO'ları okudum bu sefer hız tutkunu, tehlikeli, tabi ki seksi ve yakışıklı, kadınları ihtiyaçları doğrultusunda kullanan ve kadınların etrafında pervane olduğu bir yarışçıyı! Bu sefer farklı bir karakter...

Her ne kadar kapak tasarımı öyle gösteriyor olsa da 'erotik romans' demek için bence yeterince erotizm yok içinde! Her aşk romanında olan dozdaydı erotizm ve dolayısıyla bence erotik aşk romanı kategorisine girmezdi ama öyle kategorilendirmişler...

Güzel, değişik ve biraz da değişik karakterlerin olduğu bir kurguydu. Çünkü her ne kadar Colton Donavan, kadınları kullanan bir adamsa Rylee Thomas'ta nişanlısına bir o kadar sadık bir kadın. Hani tam anlamıyla birbirlerinden zıt karakterler ve mıknatısın ters kutupları gibi birbirlerini çektiler. :)

Kitabın kısaca konusunu anlatmak gerekirse, bir yardım gecesinde üç yıl önce nişanlısını kaybeden Rylee, seksi ve yakışıklı yarışçı Colton ile tanışır. Aralarında açıklayamadıkları bir etkileşim ve çekim oluşur. Colton bu çekimin peşine düşerek Rylee'yi rahat bırakmaz ve onu elde etmek için peşine düşer. Bu sırada aralarındaki çekime yenik düşerler ve aralarında açıklayamadıkları duyguları dışa vurmaya kalkarlar ama... hep olduğu gibi engeller, peşlerini bırakmaz...

"Tahrik", "Driven" serisinin ilk kitabı,seri normalde bir üçlemeyken yazarın yan karakterlerin kitaplarını yazmasıyla şimdi 6 kitaptan oluşan bir seri oldu. Dolayısıyla ilk üç kitap Colton ve Rylee'yi anlatıyor, dördüncü kitap novella niyetine yazılmış bir kitap olmasına rağmen burada yanılmıyorsam Colton ve Rylee var ama 5. ve 6. kitaplar yan karakterler olan Colton'ın arkadaşı Beckett Daniels ve kız kardeşi Quinlan Westin'i anlatıyor.

Kitabı çok beğendim, zevk alarak okudum ve öyle bir yerde bitti ki keşke 2.si de çıkmış olsaydı da hemen okusaydım dedim. Eğer aşk romanları okumayı seviyorsanız bence okuyun, seveceğinizden eminim.

Kitapta orijinal kapak kullanılmıştı, ki ben orijinal kapakları genelde daha çok severim, ayrıca kapaktaki kapartmalar kitabın albenisi arttırmış bence :)

Kitabın kurgusunu beğenmiş olmama rağmen beğenmediğim bir iki yer var. Bunlardan biri, imla hataları vardı, birkaç yerde denk geldim ve diğeri de Colton, Rylee'nin iş yerine geldiğinde ikisinin ilk karşılaşmasında Colton'ın üzerindekileri tarih ederken polo tişört var olarak tarif ediyordu ama sonra nasıl olduysa bu tişört gömlek oluverdi. Çeviride biraz dikkat ya da editör en azından son okumasını yaparken böyle hataları düzeltirse çok daha iyi olur.

Olimpos, zevkle takip edeceğim bir seriyi daha önüme sundu, dilerim 2. kitap için çok fazla bekletmez bizi.

Son olarak bir alıntı paylaşıp yorumumu bitiriyorum :))

~~~~~~*~~~~~~ 
"Rylee?"
Heyecanla başımı kaldırdım. "Bunu sana bir kez soracağım. Erkek arkadaşın var mı?"
"Hayır."
"Görüştüğün kimse de mi yok?"
"İkinci kez soruyorsun," diye şakalaştım, gerginliğimi hafifletmeye çalıştım.  Ama o gülümsemiyor, soran gözlerle bakmaya devam ediyordu. "Hayır, neden soruyorsun?" dedim nefes nefese.
"Çünkü yoluma kimin çıkacağını merak ediyorum. Bunu resmiyete dökmeden önce kimi benzetmem gerektiğini merak ediyorum."
"Resmiyete dökmek mi?" 
"Benim olduğun gerçeğini." Nefesi yüzüme çarptı, gözleriyle beni hapsetti. "Seninle yattığım zaman, Rylee, resmen benim olacaksın. Sadece benim." 
~~~~~~*~~~~~~

Driven Serisi'nin kitapları:
 • Tahrik
 • Fueled
 • Crashed
 • Raced
 • Slow Burn
 • Sweet Ache
Orijinal adı  : Driven
Çevirmen     : Feyzan Kiper
Yayınevi       : Olimpos Yayınları
Sayfa sayısı  : 287

Satın almak için: Kitapyurdu

Kitabın tanıtım yazısı: 

Rylee Thomas kontrolü elinde tutmaya alışkın bir kadındır. Ama kontrolünü kaybetmesine ve bundan çok hoşlanmasına sebep olacak biriyle tanışır. 

Ben kural dışıyım...
İstekli kadınlarla dolu bir dünyada, çapkın ve son derece yakışıklı olan Colton Donavan için zor bir hedefim. O, hayatın her alanında istediğini elde etmeye alışkın biri. Pistte ve pist dışında sürekli, kontrol dışına çıkmak üzere olan bir patenle sorumsuz bir çocuk.

Ben ona istediğini veremem, o da bana ihtiyacım olanı veremez. Ama onun zayıf dış görünüşünün ardında, yaralı ruhunun karanlık sırlarını bir kez gördükten sonra ondan uzak kalabilir miydim?

Aramızdaki cinsel çekim inkâr edilemezdi. Birey olarak kontrolü ele alma ihtiyacımız reddedilemezdi. Ama dünyalarımız çarpıştığında aramızdaki çekim yeterli olacak mıydı, yoksa anlatılmamış sırlar ve irade savaşları bizi ayıracak mıydı?


~~~~~~*~~~~~~

2 yorum :

 1. Bu kitabın devamı varmı Türkiye'de cevap verirseniz sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yazık ki yok :( ben de hevesle bekliyorum ama henüz yayınevinden bir haber gelmedi.

   Sil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın