27 Ekim 2015 Salı

0 Willow Aster - Gerçek Aşk Hikayesi


Imm... çok kararsız kaldığım kitaplardan biri.. açıkçası beklentilerim yüksek başlamıştım kitaba ve ne yazık ki beklentilerimi karşılayacak bir kitap olmadı. Kitapta bir şeyler eksikti sanki... fazla mı duygusuz geldi anlamadım. Bir şeyler olmamış gibiydi...

Direk yoruma başladığım nadir kitaplardan biri oldu "Gerçek Aşk Hikayesi". Aslında kitabın konusunu okuduğumda seveceğimi düşünmüş öyle başlamıştım. Fena da başlamamıştı hani kitap... Ama kitapta bir şeyler bana yetersiz geldi... Ian'ın duyarsız tavırlarına karşı Sparrow'un yüce gönüllü davranıp bağışlayıcı olması mı yoksa duyguların yetersizliği mi çözemedim.

İnkar edemeyeceğim bir şey vardı ki o da kitabın akıcılığıydı. Sevemesem de yarım bırakmak istemedim ama kitapta akıcı olunca çabuk bitti Allah'tan. Okurken sıkıldım diyemem, konu saçmaydı, o hata vardı böyle yapılmıştı falandı filandı diyemem.

Kitabı kötüleyemem sadece benim beklentilerimi karşılamayan ve açıkçası duygu konusunda yetersiz bulduğum bir kitap oldu, ama yine de bazı diyaloglardan keyif aldığımı söylemeliyim...

Tavsiye eder miyim?

Bilemiyorum... size kalmış diyerek tercihi size bırakıyorum.

Kitabın konusundan bahsetmiyorum arka kapak yazısı yeterince açıklayıcı bence...

Kitabın adı           : Gerçek Aşk Hikayesi
Orijinal adı          : True Love Story
Yazarı                   : Willow Aster
Çevirmen             : Nazlı Özgür
Yayınevi               : Aspendos 
Sayfa sayısı           : 368

Kitabın tanıtım yazısı:

Sparrow Fisher dönüşüm geçiriyordu. Artık demode kıyafetlerini ve ideallerini bırakıp nihayet özgürlüğünü kuşanmaya başlamıştı.

New York'a taşınmasından hemen önce Sparrow, sahnede ilk gördüğü günden beri rüyalarına giren müzisyen Ian Sterling ile tanışır. Aralarındaki çekim daha ilk dakikada kendini gösterir ama ilişkileri o kadar da basit değildir.

Beş yıllık bir zaman diliminde Sparrow ve Ian birbirlerine olur olmadık yerlerde rastlarlar. Sparrow'un her defasında ona gerçekten güvenip güvenemeyeceğine, Ian'ın da ona karşı aynı hisleri besleyip beslemediğine ve en önemlisi aşkın her şeye yetip yetmeyeceğine karar vermesi gerekir.

Gerçek Aşk Hikâyesi, bir ilişkideki inişleri ve çıkışları - mutluluk, acı, endişe ve aşkın her şeyin üstesinden gelip gelemeyeceğini anlatan elinizden bırakamayacağınız sürükleyici bir hikâye.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın