4 Nisan 2016 Pazartesi

0 Jamie McGuire - Tesadüf ( Happenstance #1 )


Tatlı Bela Serisi'yle tanıdığımız Jamie McGuire'nin yeni serisi Tesadüf... Yazarın kalemini çıkan her kitabını okumaya başlamamızdan zaten sevdiğimiz belli bir şey. Bu kitabını da severek okuduk.

Yormadan, akıcı bir şekilde kurgulayan ve gereksiz yere uzatmayan bir yazardı kendisi bu hikayesi de öyle. Ancak Tesadüf bir serinin ilk kitabı. Düşünüyorum da... zaten kitap 150 gibi kısacık sayfaya sahip seri olmasının anlamı yokmuş, 3 serilik kitabı tek bir kitapta toplayabilirmiş. 3 tane 150 sayfalık kitaptansa bir tane 400 küsür sayfalık bir kitabı tercih ederdim. En azından 2. kitabı beklemek gibi bir derdimiz kalmazdı.Neyse, artık bekleyeceğiz başka şansımız yok ;)

Ben kitabı sevdim, gerçi tam konuya adapte olduk heyecanlandık falan kitap bitti ama yapacak bir şey yok. 2. kitabı sırf Jamie McGuire imzası var diye bile alıp okuyabilirim ki zaten sanırım öyle yapacağım. Yazarın yormayan hafif kurgularını seviyorum.

Eeeee kısa kitabın yorumu da kısa oluyor, zaten kısacık bir hikaye kitap içeriğinden detay verirsek okuyacak bir şey kalmaz geriye.

Dilerim Yabancı Yayınları, serinin diğer kitapları tek kitapta toplar ya da aynı anda ya da peş peşe çıkarır da tek seferde okuma şansımız olur :)

Happenstance Serisi Kitapları
  • Tesadüf Kitabın adı    : Tesadüf
Orijinal adı   : Happenstance
Yazarı           :  Jamie McGuire
Çevirmen      : Boran Evren
Seri bilgisi     : Happenstance #1
Yayınevi        : Yabancı Yayınları
Sayfa sayısı    : 152


Kitabın tanıtım yazısı: 

#1 New York Times Çoksatan yazarı Jamie McGuire'dan bağımlılık yaratıcı yepyeni bir hikâye...

Erin Easter, Blackwell Lisesi'ndeki üç Erin'den biriydi; bu üç kız sadece isimlerini değil doğum tarihlerini de paylaşıyorlardı. İlgisiz, tek bir ebeveyn tarafından büyütülen Erin Easter, Weston Gates'e uzaktan uzağa hayranlık duyuyordu. Erin A. ve Erin M. kasabanın iki sevilen kızıydı: Kasabanın en zengin iki ailesinin kızları, en yakın arkadaşlar, ponpon kızlar ve Erin Easter'ın olamadığı diğer her şeylerdi; ve Erin Easter'ın bunu unutmasına da asla izin vermiyorlardı.

Weston Gates sevilen bir sporcuydu ve iki başarılı avukatın oğluydu. Soyadının gerektirdiği hayatı yaşamak için kendi arzularından vazgeçmiş, günlerini soyadının baskısı altında geçiriyor ve gizliden gizliye Erin Easter'a ilgi gösteriyordu; onun daha farklı bir hayat yaşaması gerektiğine inanıyordu. Ve sekizinci sınıftan beri Erin A. ile çıkıyordu. Bir tesadüf eseri akşamları Erin Easter ile takılmaya başladıktan sonra kendi gelecek hayallerine ve duygularına sahip çıkma cesaretini göstermeye başlamasıyla işler kendisi ve Erin Easter için değişmeye başlamıştı.

Fakat şoke edici bir trajedi küçük kasabayı sarstığında Erin Easter'ın hayatı mümkün olan en iyi şekilde altüst oldu. Peki, ya hayallerine kavuşmak sandığı kadar basit değilse, ya bildiği hayat çok daha karmaşık hale gelirse?


Tesadüf, yüreğinizi ısıtıyor ve kısa bir novella olsa da Jamie McGuire'ın yazım tarzını neden sevdiğimizi bir kez daha hatırlatıyor. Çok az kelimeyle çok şey anlatıyor ve ben bunun her bir kısmını çok seviyorum.
-Yara, Once Upon a Twilight-

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın