5 Ekim 2016 Çarşamba

0 Julie Garwood - Koruyucu Meleğim ( Crown'sSpies #2 )


~~~*~~~
 "Jade?"
"Evet?"
"Benden istemediğin bir şeyi asla yapmam."
"Peki ya yapmanı istediğimi zannedersem... ama gerçekten istemezsem..."
"Bana bütün kalbinle onayını vermedikçe sana dokunmayacağıma söz veriyorum."
~~~*~~~

Hmmm... Nasıl da özlemişim Garwood kalemini. Hakikaten kadın mükemmel kalemin örneği... Tarihi aşk romanı türünün kraliçelerinden biri ve şimdiye kadar okumadıysanız mutlaka okumalısınız.

 Serinin ilk kitabı okumuştum ancak serinin diğer kitapları niye bekletmişim bilmiyorum, sanırım artık kraliçelerimi okuyup profesyonelliği ve mükemmel kurgunun tadını çıkarmalıyım. Amma övdüm değil mi? Ama cidden Garwood okuyan bilir okumayan da bence öğrenmeli ;)

~~~*~~~
Ondan vazgeçme düşüncesinin kalbini sızlattığının ve 
midesinin düğümlendiğinin farkındaydı.
~~~*~~~


Neyse, kitabın konusuna kısaca değinmek istiyorum. Caine kardeşinin intikamını almak için korsan Pagan'ın peşine düşer, amacı Pagan'ı öldürüp kardeşinin intikamını alıp yüreğinde ağrıyı ve babasının acısını biraz da olsa dindirebilmektir. Bir akşam yine Pagan'ı beklerken Jade ondan yardım ister. Jade peşindeki adamlardan kaçarken onların kendi geleceğine karar vermesine engel olmak için Caine'den yardım ister. Daha o an birbirlerinden etkilenmelerinin önüne geçerek Caine Jade'e yardım etmeye onu korumaya karar verdiğinde öyle bir oyunun içine adım atar ki kendisinin neler beklediğinin farkında bile değildir.

Jade, Caine'den sakladığı şeyler ve hayatlarını etkileyecek sırlar perdesini aralarken aralarındaki çekime de yenik düşerler. Aşkları harlı bir alev gibi birbirlerini yakarken saklanan sırlar ortaya çıkmaya başladığında birçok şey değişecektir.

Güzel bir aşk hikayesinin içerisine romantizm gibi kovalamaca ve gizem de serpiştirilmiş. Garwood'un vıcık vıcık aşk yazmadan hissettirmesine bayılıyorum.

~~~*~~~
 Kadın onu büyülemişti. Caine bu gerçeği itiraf etmekten hoşlanmıyordu... Ama Jade o kadar güzel, o kadar yumuşak ve o kadar kadınsıydı ki bir erkeğin ona teslim olmaması mümkün değildi. Tanrı yardımcısı olsun, Caine o noktaya yaklaştığının farkındaydı.
~~~*~~~

Serinin ilk kitabı "Kadere İnanır mısın"daki Lyon ve Christina'yı da görmek süperdi. Hele ki bu ikisine ve Caine ve Jade'i dörtlü olarak okumak aşırı güzeldi.

Caine ile Jade'in ilişkisi süperdi hele ki bazen aralarındaki sohbetlerde eğlendim de :)

Jade'in eşsiz yetenekleri hayranlık uyandırsa da etrafına yaydığı o güçlu kadın ayaklarının ardında Caine duyduğu ihtiyaç çok tatlıydı.

~~~*~~~
 Ona aşık olmayacağına dair kendi kendine söz vermişti 
ama gözleri dolunca bu yalanın gülünç olduğunu anladı. 
Caine çoktan kalbinde yer etmişti.
~~~*~~~

Ayyy Caine ve Jade çoook... doğru kelimeyi bulamadım şuan ama süperdi ya :) onların o saf ve tutkulu aşkı tek kelimeyle çok güzeldi. Bu kadının kaleminde bunu seviyorum entrikaymış falanmış filanmış yok aşıksan aşıksındır ve bunu o kadar güzel anlatıyor ki kadın okurken zevk alıyorsun.

Ben kitabı beğendim, okurken zaman zaman eğlendim zaman zaman da nasıl akıp gittiğini anlamadım. Garwood yine yapmış yapacağını :)

Çok fazla içeriğe girmek istemiyorum okumayanın hevesi kaçmasın diye ama tavsiye ediyorum bu kadının kitaplarını da bu seriyi de :)

Crown's Spies Serisi Kitapları


Kitabın adı           : Koruyucu Meleğim
Orijinal adı          : Guardian Angel
Seri Bilgisi            : Crown's Spies #2
Yazarı                   : Julie Garwood
Çevirmen             : Kübra Tekneci
Yayınevi                : Epsilon
Sayfa sayısı           : 414

Kitabın tanıtım yazısı:

Garwood bir kez daha usta bir yazar olduğunu kanıtlıyor. Bu kitabı sakın es geçmeyin!"
Rendezvous.
Zümrüt, kara gövdesi dalgaları yararak ve yelkenleri rüzgârda süzülerek denizlerde ilerlemektedir. Gemide, malları yağmalanan zenginlerin hor gördüğü ve bahşedilen bağışlarla sıkıntıları dinen fakirlerin sevdiği korsan Pagan vardır.
Cainewood Markisi, kardeşinin ölümünün intikamını almak için korsanı bulmaya ant içmiştir. Fakat dalgalı kızıl saçları ve zümrüt yeşili gözleri olan büyüleyici Jade karşısında belirdiğinde onu peşindeki kötü adamlardan korumaya karar verir.
Genç kadın sinir bozucu derecede huysuz ve muhteşemdir. Hiçbir kadının yapamadığını yapıp kısa sürede onu etkisi altına alır ve onun becerikli dokunuşlarına vahşi bir istekle karşılık verirken birlikte aşklarının gücünü sınayacak bir ihanet ağına doğru çekilirler.
New York Times çok satanlar yazarı Julie Garwood tutku ve entrika dolu bu unutulmaz romanda okurlarını yine heyecanın zirvesine çıkarıyor...

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın