14 Mart 2017 Salı

0 Brenda Joyce - Gönülçelen ( de Warenne Dynasty #1 )

 
~~~*~~~
"Canı çok acıyordu. Adamın yakışıklı, güzel, gururlu yüzü gözlerinin önünden gitmiyordu; kalbiyse mantığına ihanet ediyor, Norman'ı yanına gelmesi, onu sakinleştirmesi ve oradan götürmesi için yalvarıyordu."
~~~*~~~

De Warenne Dynasty serisinin birinci kitabı Gönülçelen okundu bitti ama ne kitaptı be dedirtti. Cidden çok güzeldi ve diğer kitaplardan önce bunu okusaydım kesinlikle buna 5 onlara da 4 verirdim. O kadar yani..

Kitap, Kral William'ın en güvendiği ve en güçlü komutanlarından biri olan Rolfe'a Aelfgar'ı vermesi ve Rolfe'un oraya gidip kendi lordluğunu kurmaya başlamasını konu alarak başlıyor. Aelfgar'ın eski lordları asi olarak adlandırılıp kaçarken orada kendi hükmünü kurmaya başlayan Rolfe, eski lordlar Morcar ve Edwin'in üvey gayri meşru kardeşleri Ceidre'nin Rolfe'la olan ilişkisini, kız kardeşi Alice ile evlenmesini, isyanları, ihanetleri tutkuyu ve bir aşkın filizlenmesini konu alıyor.

~~~*~~~
"Sahip olduğun tek güç, hatun, caziben; cadılığın değil. Bir kadının erkek üzerinde sahip olduğu, tanrısal güce sahipsin."
~~~*~~~

Müthiş bir aşk... bir o kadar imkansız... bir o kadar zor...

İhanetlerle sınanan, ölümlerle zorlanan, başkalarıyla evliliklerle koparılan ama her şeye rağmen tutkuyla alev alev yanan bir aşk... gerçekten süperdi!

Rolfe'un bazen tutumlarına, tavırlarına sinir olsam da o güçlü savaşçıdan başka davranışlarda bekleyemezdim. Yanındaki adamların sadakati ise... süper detaylardı.

Ceidre ise bambaşkaydı. Rolfe'un Ceidre'ye davranışları sinir bozucuydu ama itiraf etmem gerek ki bazen de çok güzeldi.

Hele ki Alice, Ceidre'yi zindana attığındaki olaylar... Ahhh bir de kırbaçlanma mevzusu... bir de Rolfe ve Ceidre sevgili olduklarındaki aşık Rolfe...

~~~*~~~

"Bana piç mi, yoksa cadı mı demeye getiriyorsun?"

"İkisi de değil," dedi Tolfe. "Ben lakaplar takmaya ihtiyaç duymayan bir adamım. Beni yanlış anlıyorsun; senin doğandan söz ediyorum. Can sıkıcı, silik bir hanım değil, bir savaş kadar ateşli ve öngörülemez olduğunu söylüyorum. Ve bir o kadar da heyecan verici."

~~~*~~~

Asilerin bastırılmasının ardından Aelfgar'ın tamamen Rolfe kalmasından sonra oradan ağabeylerinin yardımıyla kaçmış olan Ceidre'nin peşine düşen Rolfe...

Süperdi.

Cidden soluksuz okunan ve bir çırpıda biten bir kitaptı. Edwin ve Morcar'ın sonlarına üzüldüm. Aelfgar onlarında tekrar geri alabilmelerini isterdim ama ne yazık ki gerçekler daha başka oluyor.

Üstelik yazarım kitabın sonunda yazdığı notta Morcar ve Edwin karakterlerinin gerçekliğinden bahsetmiş... vay canına dedim. Bu hayatlar evet o zamanlarda yaşanıyormuş.

Kitabın sonu tam da beklediğim gibiydi. Yüzümde gülümsem oluşturan ve tatmin eden bir sondu.

~~~*~~~

Ceidre'nin kalbi kalbi onu neden ilgilendiriyordu ki? Aşk aptallara göreydi, kadınlara ve çocuklara göre. Gerçekte var olmayan bir şey, şehvet için kibar bir bahaneydi.

~~~*~~~

Savaş sahneleri, ihanetlerin sonuçları, yaşananlar her şey çok iyiydi.

Ben cidden çok beğendim bu kitabı. Serisi size tavsiye ederim ayrıca kesinlikle sıralamayla okuyun derim. :)

DeWarenne Dynasty Serisi Kitapları;

 
Kitabın adı           : Gönülçelen
Yazarı                   : Brenda Joyce
Orijinal adı          : The Conqueror
Çevirmen             : Selim Yeniçeri
Seri Bilgisi            : DeWarenne Dynasty #1
Yayınevi                : Pegasus
Sayfa sayısı           : 423

Kitabın tanıtım yazısı: 

Acımasız bir savaşçı arzularına ne kadar karşı koyabilir? Bronz teni ve masmavi gözleriyle bir ilahı andıran Amansız Rolfe, Normandiya Kralı William'a hizmetlerinin karşılığında Aelfgar Kalesi'ni almak ve Leydi Alice'le evlenmek üzeredir. Fransa'da cesaretiyle ünlenen savaşçı, İngiltere'deyse bir o kadar nefret odağı olmuştur. Ancak yeni bölgesini ele geçirir geçirmez ilk işi, cazibesi ve canlılığıyla genç adamı vatana ihanetin eşiğine getiren Sakson güzeli Ceidre'yı ehlileştirmek olacaktır…
Asi bir kadın can düşmanını baştan çıkarmaya nereden başlar? Gizemli ve baştan çıkarıcı Ceidre, üvey ablası Alice gibi bir leydi değildir; aksine, soylu üvey ağabeylerinin Sakson isyanını destekleyen bir casustur. Yasak arzularını ateşleyen Amansız Rolfe'a boyun eğmeyi reddeden genç kadın, kibirli savaşçının arzu dolu dokunuşlarına karşı koymaya çalışsa da kendini İngiltere'nin, hatta kralların kaderini değiştirebilecek çok tehlikeli ve şehvet dolu bir oyunun içinde bulacaktır…
Savaşın tüm acımasızlığında imkânsız aşklara yer var mıdır?

"Muhteşem bir romans; güçlü, tutkulu ve yoğun duygularla dolu… Karmaşık olay örgüsü, yakıcı şehveti, tarihsel tutarlılığı ve gösterişli, güçlü karakterleriyle Brenda Joyce hayranlarını kesinlikle tatmin edecek."
-Romantic Times-

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın