2 Kasım 2017 Perşembe

0 Leisa Rayven - Juliet Paramparça (Starcrossed #2)


~~~*~~~
 "Ben seni seviyorum ve umarım bütün o korkularının altında... sen de... şey yani, umarım... beni sevmenin bir yolunu bulabilirsin. Değil mi?"
"Ben yapamam..."
"Sen... beni sevemez misin?"
~~~*~~~

Ahhh işte Sahte Romeo'dan daha güzel olan onun ikinci kitabı... yani hikayenin devamı... Ethannnn dedirten kitap buydu bana... İlki değil...

Leisa Rayven bence bu kitapla tam olarak olması gereken seviyeye çıkarmış hikayesini ve mükemmelleştirmiş. Bayıldım çünkü...

Kitabın konusuna girmeyeceğim çünkü Sahte Romeo'da yarım kalan Ethan ve Cassie'nin hikayesi bu kitapta devam ediyor.. .sadece daha vurgun yapıcı şekilde.


~~~*~~~
 Senden istediğim şey kolay değil. Karmaşık, karışık ve öylesine tutku dolu ki bununla nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum bile ama bir yolunu bulacağım çünkü seni seviyorum ve aşk zor ama buna değer. Sen buna değersin ve umarım bir gün benim de buna değdiğimi anlarsın."
~~~*~~~

Bilmiyorum neden ama bu kitap daha fazla aşık etti kendine beni.Kelimenin tam anlamıyla bir günde bitirdim kitabı. Yeminle bakın... resmen bir pazar oturdum akşama kadar okudum. Dışarı çıkmak bile istemedim o kadar yani...

Ethan'ın terk edişi... Cassie'nin yıkılışı... sonra günümüzde karşılaştıklarında Ethan'ın çabaları ve bu sefer Cassie'nin güvensizliği... her şey o kadar güzel kurgulanmıştı ki... bayıldım. Bence bu kitap daha etkileyici olmuştu.

Ethan'ın Cassie'nin tekrar güvenini kazanma ve tekrar beraber olabilmek adına yaptıkları süperdi. Hatta onu doktora falan yönlendirmesi... sonra sahneledikleri oyun... sonrasında Ethan'ın aldığı teklif... gidişler kalışlar... dokunuşlar... itiraflar... ve o tekrar tanıdık tutku...

~~~*~~~
"Bir şeyi ona karşı tutkulu olmadan da sevebilirsin. Tam tersi, sevmediğin şeylere karşı tutkulu da olabilirsin. Ancak ikisi bir araya geldiğinde gerçek bir büyü oluşur. 
Önemli olan, o insanın adını duyduğunda sağlam bir ürperti duymaktır. Gülümsemesini düşündüğünde ağzının kulaklarına varmasına engel olamamaktır. Keşke şimdi benimle birlikte olsaydı dediğiniz o küçük, değerli anlardır çünkü o anları onunla paylaşmadıktan sonra ne önemi vardır ki? "
~~~*~~~

Ahhh süperdi.

Bu kitap cidden çok daha iyiydi... bir şey yazamıyorum şuan resmen çünkü söylediğim şeylerle heves kaçırıp spoiler vermek istemiyorum.

Neyse ben en iyisi yorumumu kısa keseyim.

Ama ben seriyi çok sevdim bence siz de okuyun... peş peşe okuyun çünkü asıl vurgun bu kitap bence.

Starcrossed Serisi

~~~*~~~
"Diyelim ki insanlar kitaplar. Hayatlarımıza giren herkes birkaç sayfamızı görür. Hoşlarına gidersek onlara daha çok sayfalarımızı gösteririz. Eğer onlardan hoşlanırsak onların düzeltilmemiş kısımları da görmelerini isteriz. Bazı insanlar kenarlara not alır. Hikayemizde ve bizde iz bırakırlar ama en sonunda bizi bir insan olarak temsil eden basılmış kelimeler, bizim iznimiz olmada değişmezler."
~~~*~~~


Kitabın adı    : Juliet Paramparça
Orijinal adı   : Broken Juliet
Yazarı           : Leisa Rayven
Çevirmen      : Pınar Polat
Seri bilgisi     : Starcrossed #2
Yayınevi        : Yabancı Yayınları
Sayfa sayısı    : 392

Kitabın tanıtım yazısı: 

Paramparça olmuş bir kalp onarılabilir mi? İki milyondan fazla hayrana sahip bu unutulmayacak aşk hikâyesinde nefes kesici bir son sizleri bekliyor.

Cassie yıllar boyunca Ethan Holt'u unutmaya çalışmıştı. O hayatının aşkıydı ve Ethan aşkını karşılıksız bıraktığında Cassie'nin bir parçası sonsuza kadar ölmüştü. Ya da o öyle sanıyordu. Şimdi ikisi yeniden aynı sahneyi paylaşıyorlardı ve Ethan, Cassie'yi geri kazanmaya kararlıydı. Değiştiği konusunda ısrarcı olan Ethan, nihayet Cassie'nin yıllar önce duymak istediklerini söylemeye hazırdı ancak Cassie ona inanabilecek miydi? Bu seferkini tutamadığı diğer o tüm sözlerden farklı kılan neydi?

Ethan geçmişlerini değiştiremeyeceğinin farkındaydı ama eğer âşık olduğu kadınla en ufak bir şans istiyorduysa Cassie'yi geleceklerinin birlikte yazıldığına ikna etmesi gerekecekti.

"Bu kitap beni etkisi altına aldı ve bir daha da bırakmadı. Leisa Rayven'in kalemine âşığım ve bu hissi herkes tatmalı."
-Colleen Hoover, Çirkin Aşk romanının New York Times çoksatan yazarı-

"Bayıldım. Bayıldım. Sahte Romeo'ya bayıldım! Leisa Rayven, tüm hissettirdiklerin için teşekkürler. Bu kitabın etkilerini atlatmam uzun sürecek."
-E.L. James, Grinin Elli Tonu romanının New York Times çoksatan yazarı-

"Sahte Romeo mükemmel bir aşk romanı: duygusal, eğlenceli ve etkileyici. Karakterler arasındaki elektrik âdeta sayfalardan taşıyor. Kaçırmayın!"
-M.Pierce, Night Owl Trilogy'nin çoksatan yazarı-

"Bu kitabı tek oturuşta bitirdim. Karakterler arası etkileşim harikaydı. En yeni favori kitap çiftim!"
-Jennifer Probst, İlk Öpücüğün Büyüsü romanının New York Times çoksatan yazarı-

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın