4 Ocak 2018 Perşembe

3 Jennifer Royce - İntikamla Gelen


~~~*~~~
"Sana inandığım gün dünya alevler içinde kalsın ve ben o ateşte yanayım."
"Yanıma gelirsen eğer dünyanın sonunu getirmeden de seni ateşler içinde bırakabilirim."
~~~*~~~

Ahhh şu çingeneler... :D İtiraf ediyorum bu kadar iyi olmasını beklemiyordum. Ne bu kadar asi, ele avuca sığmayan bir kadın karakter ne de bu kadar... Falcon'u tanımlayacak kelime bulamadım ama Kayla'nın sıttı bir erkek karekter beklemiyordum. 

Jennifer Royce... kadın senin kalemine bayılıyorum ben ama yaa... mutlaka yaz hiç durma, ara verme... sen kitapları basılmaya layık yazarlardan birisin. Özgün, akıcı ve sıkmayan kaleminle okuru tatmin eden kurgularınla kitapların süperin ötesinde. 

Jennifer Royce'un 3 kitabını okudum ve her okuduğum kitap bir öncekinden daha güzeldi, daha farklıydı. Kesinlikle kendini tekrar etmeyen bir yazar ve onun bu huyunu ve kaleminin gücünü seviyorum. 

~~~*~~~
"Kaderini inkar edemezsin genç adam. Sadece ona ayak uydurmaya çalışırsın."
~~~*~~~

Yazarın kitaplarında sevdiğim bir diğer özellik de... kesinlikle zayıf ve erkeğin korumasına ihtiyaç duymayan kadın karakterler olması. Güçlü kadın karakterleri severim ve Jennifer Royce'un kitaplarında bunu görmek çok hoşuma gidiyor.

Neyse yazarı çok övdüm ama valla çok sevdiğimden övdüm sevmesem bu kadar şey demezdim. 

Kitabın kısaca konusuna değinmeyeceğim arka kapak yazısı yeterince konuyu açıklamış bence daha fazlası spoiler olur diye korkuyorum o yüzden içeriğe girmeyen bir yorum yapacağımdan susuyorum. Ama bu demek değil ki beğendiğim hatta bayıldığım noktaları es geçeceğim :) tabi ki değineceğim :D

Öncelikle Kayla'ya bayıldım. Cidden ele avuca sığmaz ve her şeyiyle kendi başına hareket etmeye alışmış birini Londra sosyetesinde olması... eğlenceliydi. 

Falcon'a da... bilemedim acıdım valla adam acıdım çünkü Allah'tan belasını kelimenin tam anlamıyla buldu. Kayla'dan daha büyük bela ne olabilirdi ki... ama onun gibi bir belaya eminim her erkek razı olur hele bir de aşıksa... 

~~~*~~~
"SSorumluluğum sizin üzerinizde değil. Rahat olabilirsiniz. Kısa zaman sonra da benden kurtulacaksınız nasıl olsa!"
"İçimden bir ses ömür boyu senden kurtulamayacağımı söylüyor."
~~~*~~~

Kayla'nın çingene kampındaki tavırları süperdi ama en süperi de Falcon'un evindeki halleriydi. En doğal haliyle kendini herkese sevdirmesi ve bütün herkesi arkasına alması... özellikle de yaşlı Dük'ü... benim bile gönlümü fethetti. 

Falcon'la Kayla'nın atışmalarına çok güldüm. Cidden eğlenceliydi ve bence bu kitabın en vazgeçilmez detaylarıydı. 

Ahh bir de... Kayla'nın ailesinin yanına geri dönüp de Falcon'un onu aşkına ikna etme çabalarının sonundaki o nikah... süperdi hahah... Jael kesinlikle kuzenini iyi tanıyor ve Falcon'da fırsatları asla kaçırmıyor. 

Bir de kitabın sonunda yine çingene kampında... o dans... o Falcon... ve yine baş belası Kayla... :) Ahhh hiçbir detayı atlamadan nasıl da mükemmelleştirmişsin kadın sen bu kitabı :)

Trisha ve Jael kitapta en merak ettiğim çiftlerdendi. Bence onların ayrı bir kitabı olmalı... doyasıya okumalıyız bence. Hikayeleri çok güzel olacaktır kesin...

~~~*~~~
Sen, içime çektiğim hava gibisin. ne zaman derin nefes almaya kalksam daha fazlasını istiyorum. Bütün bedenimi doldursan da asla yeterli gelmiyor. Sana baktığımda sensizlikten boğulduğumu fark edip daha hızlı nefes almaya başlıyorum."
~~~*~~~

Ayy kitaba dair bahsetmek istediğim kadar çok satır var ki ama spoiler olacak diye susuyorum ve kendimi kasarak yazıyorum şuanda bu yorumu. Ancak... şunu demeliyim ki okumayarak çok şey kaybediyorsunuz.

Kelimenin tam anlamıyla müthiş bir hikayeydi. Bayıldım. Jennifer Royce'un yeni kitaplarını dört gözle bekliyorum ve dilerim asla yazmayı ve bizi kitaplarından mahrum bırakmaz.

Eğer bir historical romans severseniz mutlaka okumalısınız. Eğer bir romans severseniz kesinlikle el atmalısınız.

Daha önce hiç bu türde okumadıysanız da.. .bence başlamak için müthiş bir kitap. :)

Ve bence can alıcı bir alıntı ile başladık  ve can alıcı bir alıntı ile bitiriyorum yorumumu...

Ahh, bu arada kitabın iç tasarımı süperdi. Tam da kitabın içeriğine yakışır bir tasarımdı ve bayıldım.

~~~*~~~
"Sana sahip olduğum sürece hepsine göğüs gerebilirim. Senin de sadece göğsüme sığınman yeterli."
"Beni bir süre sonra göğsünden itebileceğini bile bile sana sığınamam."
~~~*~~~

Kitabın adı    : İntikamla Gelen
Yazarı           : Jennifer Royce
Yayınevi        : Mortena 
Sayfa sayısı    : 504

Kitabın tanıtım yazısı:

Kayla FiltzWalter'ın en uçuk hayalleri arasında bile bir Dük ile evlenmek yer almamıştı. Fakat babasından kendisiyle evlenmek için izin isteyen Sutherland Dükü sayesinde ayağına gelen kısmeti de geri tepecek değildi.


Hatta lanet olasıca Dük düğünde hemen sonra kayıplara karışmasaydı ona âşık bile olabilirdi.Sutherland Dükü, Stafford Markisi Falcon Francis Egerton kapısına dayanıp karısı olduğunu iddia eden egzotik ve bir o kadar da çekici ama aynı oranda yalancı bir kadına pabuç bırakacak değildi. Bu tür oyunları çok iyi bilirdi ve tuzağa düşmeye niyeti yoktu. 


Kadının deli olduğuna yemin bile edebilirdi. Ta ki bu egzotik güzel kendisini kaçırıp da evlendiğini bilmediği karısı olduğunu kanıtlayana kadar...

3 yorum :

 1. Bu ne güzel ne sıcak bir yorumdu böyle. Dedim ya yorumunu merakla bekliyordum. Yüreğine sağlık. Çok ama çok teşekkür ederim. Neden yazdığımı hatırlattın. Yüreğine sağlık canımsın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yen, en yeni kitaplarını da bekliyorum. Kalemine bayıldığım bir yazarsın umarım başka kitaplarını da okuyabilirim :)

   Sil
 2. Yaa bende bu kitabı çok sevdim.. Hatta anneme de okutup bolca dedikodu yaptık. 😅 Royce'un okuduğum ilk kitabıydı ve son olmayacak kesinlikle. Fırsat bulunca diğer kitaplarını da okuyacağım mutlaka. Yorumun harika ve çok samimi olmuş, bayıldım. 😘 Sevgiyle kal.. 💙

  YanıtlaSil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın