4 Aralık 2012 Salı

0 Teresa Medeiros - Bazıları Hırçın Sever


Bazıları Hırçın Sever'i dün bitirdim. Takipçilerimizin bildiği üzere bu kitap Bazıları Ateşli Sever Kitabının devamı ama kesinlikle ilkinden çok daha güzel.

Pamela ve Connor'ın ilişklerini çok sevdim ben. İlk kitapta zaman zaman boşluğa kapıldığım anlar olmuştu ama bu kitapta herhangi bir boşluk hissetmedim. Kendimi tamamen kaptırarak okudum. Son kısımda Connor hakkında ortaya çıkan şeyi tahmin etmemiştim açıkçası. Bu beni epey şaşırttı. Yazar güzel bir ters köşe yapmış.

Bir eleştirim, Catriona ve Connor'ın buluşmasının sönük olmasıydı. İlk kitapta Catriona'nın Connor'ın üzerine düşüşünden sonra bu kitaptaki kardeş ilişkisi biraz sönük kalmıştı. Yine de hakkını yemeyeyim tabii adam seviyor kardeşini. Ama onun kardeşini öldürmeyi düşündüğünü öğrenmek beni epey epey şaşırttı. Bunu açıkça söylediğim için bana kızmayın içeriğe girmek değil tam olarak. Okuyunca anlarsınız demek istediğimi :)

Dediğim gibi kitabı gerçekten beğendim. İlk kitaptakinden daha yoğun ve daha hissedilir bir aşk var. Yazarın kalemini zaten beğenmiştim. Eğer başka kitapları varsa, henüz araştıramadım, zevkle okuyacağım. Herkese tavsiyedir diyor, sizi konuyla baş başa bırakıyorum.
Bazıları imkansız olanı sever. 
Pamela Darby'nin hayatında birine ihtiyacı vardır; tercihen beyninden çok adaleleri gelişmiş bir Kuzey İskoçya erkeğine. Kız kardeşini zorla evlendirilmekten kurtarmaya kararlı olan bu becerikli, güzel kadın, Dük'ün kayıp vârisini oynayacak, kuvvetli ve heybetli bir erkeğe ihtiyaç duymaktadır. Pamela büyük ödülü kaptıktan sonra, bulduğu adamı başından atmayı planlamaktadır. Bir anda yolunu kesen, mavi gözlü ve baştan çıkarıcı haydut tam da aradığı adamdır. 
Bazıları dedidolu sever. 
Connor Kincaid, soylu ailesinin onurunu kurtarma hayalinden vazgeçmiştir. Sürpriz bir şekilde yoluna çıkan genç İngiliz kadını ona, ikisinin de sonunu darağacında bitirebilecek, riskli bir oyuna ortak olmasını teklif eder. Bir maceraya ya da güzel bir kadının cazibesine asla karşı koyamayan Connor, ikisinin de kaderini belirleyecek olan bu anlaşmayı kabul eder. Kazanacak çok şeyi olan bu genç kadın ile kalbinden başka kaybedecek hiçbir şeyi olmayan yakışıklı adam Londra'ya doğru yola koyulur ve sürpriz bir aşka yelken açarlar. 
Bazıları hırçın sever.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın