10 Şubat 2016 Çarşamba

0 Kim Karr - Yeni Bir Başlangıç ( Connection #1 )


~~~*~~~
Nereden gelirse gelsin üzerimizdeki her bir yara izinin mutlaka bir güzelliği vardır."
~~~*~~~

Beni sonuyla şaşkına uğratan kitaplardan biri diyebilirim "Yeni Bir Başlangıç" için. Sıradan bir aşk hikayesi gibi başlasa da sonunda çok fena bombayı patlattı yazar!

Kim Karr, "Connections" serisi ile  yabancı bloglarda fazlasıyla adından bahsettiren ve bizde de yayınlanmaya başlayan serinin yazarı... Akıcı, merak uyandırıcı zaman zaman kurgunun akışından monoton gelse de sonu heyecanlı ve şaşkınlıkla bitiren bir kaleme sahip.


Kitabın kısaca konusuna değinmek gerekirse; Dahlia, nişanlısının ölümüne tanık olduktan sonra hayattan umudunu kesmiş, yaşamanın tadını çıkaramayan sadece genel ihtiyaçlarını karşılayıp gerisinde hayatını karanlığa boğmuş bir genç kadın. Dahlia yeni işi için ünlü bir müzik grubunun solisti River ile röportaja gittiğinde karşılaştığı adamın kimliği onu şaşkına uğratır. River, onun henüz üniversite sıralarındayken bir gece aralarındaki çekime kapılıp neredeyse erkek arkadaşını aldatma aşamasına getiren adamdır. River ile Dahlia arasındaki ateş aradan geçen onca zamana kadar sönmemiş hala cayır cayır yanarken ikisi de buna karşı koymayıp bu ateşe kapılıp giderler. River, Dahlia'yı içerisinden bulunduğu karanlığa ışık olmayı hedeflerken hayatın çok büyük bir sürprizi, kaderin şaşırtıcı bir oyunu içerisinde kalırlar.

Sürpriz kitabın son bölümünde yer alıyor ve 'yok artık, cidden mi?' tarzında tepkiler vermenize sebep oluyor. Böyle bakıldığında acılı bir kadın ve ünlü bir şarkıcının aşkı gibi görünüyor biliyorum ama içerisindeki detaylarda çok fena olaylar, sırlar barındırıyor.

Ve biliyorsunuz ki... sırlar hiçbir zaman kapalı kutular içerisinde kalmıyor. River ve Dahlia'nın hayatını değiştirecek olan o sır da ikinci kitapta çıkacak gibi görünüyor.

Kitabın sıradan bir aşk hikayesiymiş gibi ilerleyişinden sonra patlatılan bombalar kitabı gözümde bir kademe yükseltti diyebilirim. İtiraf edeyim ki beklentilerimi de yükselti.

Kitabı büyük bir merak içerisinde okusam da zaman zaman sıkıldığım da oldu bunu inkar edemem. Bir yerde monoton bir süreç geçti ve o kısımlar sıktı, ancak genel olarak ele alındığında güzeldi. Sonu ise merak uyandırıcıydı. Kitabın nereye bağlanacağı ise okuru merak ettirip ikinci kitaba eemen başlama isteği uyandırıyordu.  En azından benim için öyle ki kısa zamanda başlayacağım da 2. kitaba.

Kitabı beğendim ben, ki beğenmemiş olsam 2. kitaba başlamaya niyetlenmezdim. Size tavsiyem hazır 3. kitapta çıkmışken başlayın seriye ve peş peşe okuyun kitapları ;)

Connection Serisi


Kitabın adı    : Yeni Bir Başlangıç
Orijinal adı   : Connected
Yazarı           : Kim Karr
Çevirmen      : Yonca Mete Soy
Seri bilgisi     : Connection #1
Yayınevi        : Yabancı Yayınları
Sayfa sayısı    : 384

Kitabın tanıtım yazısı: 

Ya "Hayatta bir kez" olabilecek bir şey için ikinci bir şansınız varsa? Trajediyle dolu geçmişi Dahlia London'ın ruhunu tamamen parçalamıştı. Mutlu son onun için bir hayalden bile uzaktı. Ama ya yeni bir başlangıç şansı olsaydı?

Wilde Ones'ın solisti River Wilde, Dahlia'nın hayatına yeniden girdiğinde, ilişkilerini ateşleyen güç, geçmişte engel olunan duyguların da etkisiyle fazlasıyla yoğundu. Dahlia, geçmişin izleri ve yeni hayatı arasında bocalarken hissettiği acı yavaş yavaş hafifliyordu ama suçluluk duygusundan kurtulamıyordu. River, onun kurtarıcısı olmak istiyor, onu yeniden hayata döndüren adam olmak için her şeyi yapıyordu. Ama peşlerini hiç bırakmayan bir geçmişle, kendilerine yeni bir gelecek kurabilecekler miydi?

"Sizi aynı anda hem aşka hem de karanlığa boğacak bir kitap. Kitabın sonu için ise... Vay be!" 
-Merve Akıncı, Şahmelek romanının yazarı-

"Yeni Bir Başlangıç, ilk görüşte aşkın varlığına ve ruh eşinizle aranızda koparılamaz bir bağ kurabileceğinize sizi inandırırken, şaşırtan kurgusuyla ise okuyucuyu kolayca içine çekmeyi ve hikâyenin bir parçası haline getirmeyi başarıyor." 
- Burcu Büyükyıldız, Çilek Mevsimi romanının yazarı-

"Büyüleyici, sürükleyici ve gizemli!" 
- Natasha Boyd, Aşka Var Mısın? romanının yazarı-

"Duygusal, beklenmedik ve kesinlikle ateşli."
- K.A. Tucker, On Küçük Nefes romanının yazarı-

"İnanılmaz derecede duygusal, romantik, seksi ve bağımlılık yaratıcı!"
- Samantha Young, Dublin Caddesi romanının yazarı-
(Tanıtım Bülteninden)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın