3 Mart 2016 Perşembe

0 A. Meredith Walters - Gölgedeki Işığım ( Find You in the Dark #2 )


~~~*~~~
"Gölgeler karanlıktan ibaret değildir. 
Işık olmadan gölge olamaz. Yeter ki ışığı ara."
~~~*~~~

Kimisi Karanlıkta Buldum Seni kitabını pek beğenmedi kimisi de benim gibi hevesle 2. kitabın çıkmasını bekledi. Bu seri tamamen tercihe bağlı olarak devam edilen bir seri... ben ruhsal gelgitleriyle aşkı için savaşan bir adamın hikayesini okumayı sevdim... eğer sizce bir delikanlının kendi iç dünyasındaki travmalarıyla aşkı ve onu seven bir kaç kişi için kendini toparlama çabasını okumayı isterseniz bu seriyi tavsiye ederim diyerek yorumuma başlıyorum.

Karanlıkta Buldum Seni kitabıyla yarım kalan hikaye devam ediyor. İlk kitap çok heyecan uyandırıcı yerde ve biraz da depresif bir yerde bitmiş, sonrasında neler olacağını merak ettirmişti. Şimdi ise kaldığı yerden hikaye devam ediyor!

Clayton Reed, yatırıldığı tedavi merkezinde kendini toparlamaya çalışırken Maggie May Young'da yaşadıklarının etkisinde girdiği depresyondan çıkıp eski hayatına dönem çabasındaydı. Ancak henüz Clay kendini iyi hissedemeden aldığı kötü haberle geri dönmek zorunda kalıyor! Yollarını ayırdığını düşündüğü Meggie ile karşılaşmak ve aynı kasabanın havasını solumak ikisi için de hiç kolay olmuyor. Aralarındaki çekim, aşk kıvılcımı hala bıraktıkları gibi olması ikisini de çok büyük bir sınava tabi tutuyor!

Clay, bir yandan ruhsal iniş çıkışlarını kontrol etme çabasında, kendini karanlığa karşı savunup savaşırken bir yandan da Meggie'ye olan aşkıyla yanıp tutuşuyordu. Ayrılmadan önce ilişkilerinde çok hızlı ilerleyen şeyleri şimdi yavaş yavaş yapma hevesindeydi. Meggie için kendi için doğru şeyleri yapma çabası gösterirken içindeki karanlık Clay'ı oldukça zorluyordu.

Meggie ise Clay'ın geri dönüşüyle yine ona çekilmiş olmasına rağmen ilk hatasını yapıp körü körüne ona inanmak ve kapılmak istemese de Clay'ın yanından, destekçisi olmaktan ve ona aşkını vermekten başka bir şey yapamadı!

~~~*~~~
"Clay'ın kalbimdeki yeri mantıklı ya da nazik değildi.
Göğsümde atan kalbimi çekip koparacak kadar saldırgan bir aşktı bu."
~~~*~~~

Clay ve Meggie'yi bu sefer daha zorlu bir sınav bekliyordu... Karanlıkların içerisine gömülmüş olan hayatlarını ışıkla aydınlatmak için fazlasıyla heveslilerdi... oldukça zor olsa da başarmayı isityorlardı...

Amma uzun anlattım kitabı dilerim içeriğe girmeden çıkabilmişimdir :) Aslında daha çok anlatacaktım ama kendimi durdurarak genel yoruma geçeyim dedim ;)

Türünün diğer kitapları gibi  belirli bir atraksiyon ve ektrika, kıskançlık krizleri tripler falan beklemeyin. Clay ve Meggie'nin ilişkisi Clay'ın rahatsızlığı yüzünden yeterince zorken gereksiz yere bu tür uzatmalara girmemiş yazar... zaten girmesi abes kaçardı bence.

Kitap aslında durağan ama duygu bakımından yoğundu. Clay'ın özellikle duyguları çok fenaydı. Bir an için bende mi bu ruhsal sıkıntılar içerisindeyim diye düşünmeden edemedim. Okurken baya baya benim düşüncelerimmiş gibi benimsedim Clay'ın düşüncelerini.

~~~*~~~
"Dünyadaki yerini bulmaya çalışan bir adam olarak, 
Meggie'nin yanında dururken bir şeyi çok iyi anlamıştım:
Benim yerim onun yanıydı."
~~~*~~~

Clay'ın verdiği çabayı taktir etmemek imkansızdı ama ne yalan söyleyeyim Meggie'nin ailesini ve Daniel ve Rachel'ı da ayrı bir taktir ettim.

Kitap bir Meggie bir de Clay tarafından anlatılıyor her ikisinin de düşüncelerini ve duygularındaki değişimleri okuyorduk. Zaman zaman duygu yoğunluğu fazla geldi gibi hissetsem de oldukça iyiydi.

Kitabın sonunda geleceğe dair planlarda Clay'ın tavırları ve Meggie için kendi için verdiği savaşı kazanmayı bu kadar istemesi... okunması en zevkli sayfalardı...

Son bölümse ise... şu kitapta yüzümde sırıtmayla okuduğum tek bölümdü. :D çok beğendim kitabın bitişini ve açıkçası bu seriye de bu son yakışırdı diye düşünüyorum.

Hep söylerim kitaplarda geçişli anlatımları sevmem diye... burada o anlatım vardı bir Meggie bir Clayton tarafından anlatılıyordu. Hadi her ikisinin duygularının yoğunluğunun anlatımı için bu gerekliydi diyelim ama yine de böyle anlatımdan hoşlanmadığımı söyleyerek araya sıkıştırayım :)

~~~*~~~
"Bazen en iyi olduğunu düşündüğümüz şeyi bir kenara bırakıp,
en iyi olduğunu hissettiğimiz şeyleri seçmemiz gerekir."
~~~*~~~

Seri iki kitaptan oluşan bir seriydi ve bu kitapla da bitti :) Normalde de iki tane ara kitap yani novella var ama onlar basılı eserler değiller dijital ortamda yayınlanmışlar yanılmıyorsam. Dilerim ki Go Kitap onları da çıkarsın ama çıkmayacağını düşünerek ben okuyacağım sanırım :)


Ara kitaplardan biri "Cloud Walking" bu seride tanıdığımız Daniel ve Rachel'ı anlatıyor diğeri de "Warmth in Ice" yine Clay ve Meggie'yi anlatıyor ama bu sefer onların mutlu hayatlarını dokunuşun kitabı..

Find You in the Dark Serisi


~~~*~~~
"Hayatımızda yeni bir sayfa açtığımıza gerçekten inandım.
Ne sayfası, yeni bir kitap hatta. 
Meggie ve Clay hikayesinin bitmesine daha çok vardı. 
Her zaman ışığa doğru gidecektik...
Birlikte..."
~~~*~~~


Kitabın adı    : Gölgedeki Işığım
Orijinal adı   : Light in the Shadows
Yazarı           : A. Meredith Walters
Çevirmen      : Duygu Yücel
Seri bilgisi     : Find You in the Dark #2
Yayınevi        : Go Kitap
Sayfa sayısı    : 421


Kitabın tanıtım yazısı: 

Aşk sizi gölgelere hapsetse de daima bir umut vardır…

Clay’i bir daha asla göremeyeceğini düşünen Maggie kalbinin dağılan parçalarını toplayıp hayatına kaldığı yerden devam etmeye çalışır. Çünkü Clay böyle istemiştir.

Tedavi gördüğü klinikte, Clay’in, Maggie’yi düşünmeden geçirdiği bir tek gün bile yoktur. Yavaş yavaş iyileşse de, kalbi hâlâ onu kurtarmaya çalışan kıza aittir.

Ani bir trajedi onları tekrar bir araya getirdiğinde Maggie ile Clay için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Ama değişmeyen bir şey varsa o da birbirlerine duydukları o büyülü aşktır. Bir de karanlığı, o hep istedikleri mutlu sona dönüştürebileceklerine dair besledikleri umut…Yukarıda bulunan alıntılı görseller GO Kitap'ın resmi facebook sayfasından alıntıdır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın