27 Mart 2016 Pazar

0 Raine Miller - Değerli Şeyler [ Blackstone Serisi #4 ]


~~~*~~~
Sadece Ethan'ın aşkı, ıssız kalbime giden yolu bulabilirdi. 
Sadece Ethan'ın aşkı, tekrar güvenmek ve kendimi yeniden sevmek için ihtiyaç duyduğum güveni verebilirdi. 
Sadece o.
~~~*~~~

Ve Ethan Blackstone fırtınası bitti... bitmemesini dilerdim ama bitti. Her güzel serinin sonu var ne yazık ki... ama her son bunun gibi olsun :) evli mutlu çocuklu diyor ve susuyorum :)

Ahh bu arada söylemezsem içinde kalır, kitabın kapak resminin bir anlamı var ve anlamak için kitabı okumalısınız =)

Rainer Miller'in kalemini sevmiş olmam serinin sonuna kadar takip etmeme neden oldu. Akıcı ve sıkmayan bir kalemi var yazarın. Sade ayrıca... çevirinin de güzel olması tabi kitabı okunur halde tutuyor.

3 kitap boyunca takip ettiğimiz olaylar artık bu kitapta sonlandı. Ethan'ın korkularını detaylarıyla okumak ve o güçlü adamın zayıflıklarını öğrenmek bazen iç burkucu olsa da güzeldi. Brynne'ın geçmişiyle yüzleşme kısımları da iyiydi ama onun yaşadıklarını yaşayan bir insan bunu ne kadar hafife alabilir bilmiyorum. O kısım bence olmamış ve biraz da yaşadıklarını küçümser bi boyutta tutmuştu. O kısmı sevmedim açıkçası... hele o adamla görüşmesi.. ben olsam her şeye rağmen görüşmezdim!

~~~*~~~
Brynne benim hayatımdı. En sonunda, beni tamamlayan yapbozumun son parçasıydı.
~~~*~~~

Kitabı Ethan ve Brynne tarafından okuyoruz. Geçişleri pek sevmediğimi bilirsiniz, dolayısıyla bu da benim için sıkıntıydı ama yine de Ethan olunca söz konusu susuyorum ;)

Kitaba dair çok uzun uzadıya bir yorum yapmayacağım. Tam anlamıyla Brynne ve Ethan'ın evlilik hayatlarını okuduk. Bebekleri ile olan iletişimlerini... Bu kitap olmasa da üçüncü kitap biraz uzun olsa da olurdu bence.

Ethan'ı fazladan okumak benim için sıkıntı değildi ama dediğim gibi 3. kitapta da bitirilebilinirdi kurgu bence.

Yorumumu çok uzatmayacğım, ne kadar uzun o kadar kitap içeriği oluyor sonra :)

Güzel bir seriydi, zevk alarak okudum dediğim gibi serinin en zayıf kitabı bu gibiydi ama daha fazla Ethan için sevebilirim bu kitabı :) Biraz uzatmak adına yazılmış gibiydi sanki... bilemiyorum belki bana öyle gelmiştir.

Seriyi ben sevdim, size de tavsiye ederim :)

The Blackstone Affair Serisi'nin kitapları:
~~~*~~~
Brynne ta en başından beri benim sıcak, güvenli yerimdi. Ve o zamanlar bilinçli olarak bunu bilmiyorken, kalbim kesinlikle biliyordu.
~~~*~~~

Kitabın adı    : Değerli Şeyler
Orijinal adı   : Rare and Precious Things
Yazarı           : Raine Miller
Çevirmen      : Tuba Özkat
Yayınevi        : Yabancı Yayınları
Sayfa sayısı    : 344

Kitabın tanıtım yazısı:

Birbirini tamamlayan bir çift. Sahip oldukları sevginin ne kadar değerli olduğunu anlayan bir karı-koca. Huzura varmak için en karanlık korkularla yüzleşmeye hazır iki âşık.

"Sana havaya ihtiyaç duyar gibi ihtiyaç duyuyorum. Sen benim havamsın, Brynne."

New York Times Bestseller Blackstone serisinin dördüncü kitabında Ethan ve Brynne, zor elde ettikleri aşkları için savaşmak ve mutluluklarını korumak üzere geri dönüyor…

İtalyan sahilindeki rüya gibi balayılarından dönen Blackstone ailesi, değerli bebeklerinin doğumu ve yeni bir ev kurmak için hazırlıklara başlamıştı. Ancak geçmişten gelen bir hayalet ilişkilerinin temelini sarsacak, böylece her şey birbirine girecekti. Ethan ve Brynne birbirleri için her zamankinden daha fazla savaşmak zorundaydı.

"Mükemmel seriye hem tutkulu hem de duygusal olarak oldukça güçlü bir son…"
-Vilma's Book Blog-

"Yazım tarzının eşsiz, içindeki aşkın unutulmaz olduğu Blackstone serisin bu son kitabını çok sevdim…" -Booklovers for Life-


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın