4 Mayıs 2016 Çarşamba

0 Cora Carmack - Aramızda ( Losing It #3 )


~~~*~~~
Hayatının en güzel bölümleri planlayamadığın şeylerden oluşur.
~~~*~~~

Veee serinin son kitabı... maceracı kızımız Kelsey... :) Kelsey'i ilk kitaptan beri sevmiştim tıpkı Cade gibi ve aslında Cade beklentim nasıl yüksekse bunda da öyleydi. Ki Cade beklentimi karşıladıktan sonra dedim herhalde Kelsey'nin kitabı beni benden alır ama o kadar beklentimi karşılayacak kadar iyi değildi bence. 


Demek ki neymiş beklentileri her zaman yüksek tutmamak gerekiyormuş... ya da bir kitap iyiyse diğeri de aynı derecede iyi olmayabiliyormuş. Bunu deneyimledim :)
İlk iki kitabı okuduktan sonra sizde öğreneceksiniz ki Kelsey hep maceracı ruhu ile bir Avrupa turuna çıkmak istiyordu. Okulu bitince de bunu gerçekleştiriyor ve birçok yere gidip yeni arkadaşlar ediniyor. Ancak hesapta olmayan şeyler de olmuyor değil... Mesela gizemli biri dikkatinizi çekebilir, sizinle takılabilir, sizin kalbinizi çalabilir... kendi kalbini sizin ellerinize bırakabilir... :) 


~~~*~~~

Güven,ona bedenimden çok daha kırılgan yerlere erişim sağlayan bir anahtardı.
~~~*~~~

Kelsey, barda denk geldiği Jackson Hunt ile yedi günlük bir yolculuğa çıkıyor. Bu sırada aralarındaki çekimi Jackson hep görmezden gelirken Kelsey bunun üstüne gidiyor. Aralarında yaşananlar ve gizli kalan sırlar ortaya çıktığında da bir volkan etkisi yaratıyor...

Kitabı bu şekilde anlattığımda beğendiğimi hissettim ama detaylarda sıkıldığımı da dile getirmem gerek. Bu yedi günlük macera yolculuğunda gittikleri yerlere dair tasvirler açıkçası beni biraz sıktı, daha çok duygu daha çok diyalog istedim o satırları okurken. 

~~~*~~~
Kalbimi konfeti parçaları gibi küçük küçük doğraman gerekiyorsa bunu onunla yapmak kesinlikle iyi bir fikirdi.
~~~*~~~

Onları saymazsam güzeldi. Jackson'ın sırlarını tahmin etmiş miydim evet aklımdan bir şeyler geçmişti ama bu kadar bağlantı düşünmemiştim. Ama adamımızın kendini Kelsey'e affettirmesi çok güzeldi. O son sayfalar çok iyiydi... Çok beğendim. Zaten son 100 sayfa kadarını daha büyük bir zevkle okudum diyebilirim. 

Zaman zaman sıkıcı olsa da eğlenceli sohbetlerin olduğu sonu ise çok güzel olan bir kitaptı. Biliyorsunuz her şekilde mutlu sona varız biz :)

Büyük beklentilerle okumazsanız seveceğiniz bir seri olabilir, okurken iyi zaman geçirir eğlenebilirsiniz. Çoook büyük şeyler ummayın bulamazsınız ancak bu konuda uyarayım. 

~~~*~~~
Birini sevdiğini zaman, gerçekten sevdiğinizde, ruhunuzda kalıcı bir izi kalırdı. 
~~~*~~~

Losing It Serisi Kitapları

Kitabın adı    : Aramızda
Orijinal adı   : Finding İt
Yazarı           :  Cora Carmack
Çevirmen      : İmge Tan
Seri bilgisi     : Losing It #3
Yayınevi        : Pena Yayınları
Sayfa sayısı    : 320

Kitabın tanıtım yazısı: 

Bazen kendinizi bulmadan önce kaybetmeniz gerekir. Mezun olduktan sonra Avrupa turuna çıkmak; hem de sorumluluk yok, anne baba yok, kredi kartı limiti yok! Bu, çoğu kızın hayali, tabii Kelsey Summers'ın da. Avrupa turuna çıkan Kelsey, güzel zaman geçirdiğini düşünür ama bu pek de doğru değildir. Kendini bulma yolculuğunda yalnız hisseder ve bulacaklarından korkar. Arayışındaki yalnızlığı içki ve dans geçiremezken Jackson Hunt'la tanışır. Jackson içkinin yerine macerayı koyar, her yeni şehirle Kelsey'ye ne istediğini, hayallerini bulmasında yardımcı olur. Ama Kelsey kendini tanıdıkça Jason'ı ne kadar az tanıdığını fark eder.

"Daha fazla Cora Cormack istiyorum!"  -Sophie Jordan, yazar-

"Kimse mizah ve romantizmi Cora Cormack gibi yazamaz!"  -Jennifer L. Armentrout, yazar-

"Kahkaha+kalp kırıklığı+heyecan=mükemmel Cora Cormack kitabı." -Monica Murphy, yazar-

"Tutku, mizah, aşk ve kalp kırıklığının mükemmel karışımı." -K.A. Tucker, yazar-

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın