1 Mayıs 2016 Pazar

0 Cora Carmack - Aslında ( Losing It #2 )


~~~*~~~
Yaşamaya, yaşamın gerçekten tadını çıkarmaya başlamanın zamanıydı. 
Ve az önce yaşamın tadını çıkarmak konusunda gerçekten çok iyi biriyle tanışmıştım.
~~~*~~~

Hazır seriye dalmışken ve seri bitmiş olup bütün kitapları elimdeyken okuyayım arayı soğutmadan dedim ve iyi yaptığımı düşünüyorum şuan ;) Bir seriyi daha aradan çıkarmış oldum bahaneyle :) 


Yazarın ilk kitabını okuduktan sonra kurgusunun nasıl ilerleyeceğini nasıl bir anlatımla karşılaşacağımı biliyordum onu bilerek okudum. İtiraf etmek gerekirse ilk kitaptan daha çok hoşuma gittiğini de söylemeliyim. 

İlk kitapta en iyi arkadaşı Bliss'e aşık olan Cade, üniversiteden mezun olduktan sonra yüksek lisansını yapıp bir yandan da Bliss'in sevgilisi ile olan ilişkisini izlemek zorunda kalıyor derken hayatına bir anda damlayan hatta damdan düşer gibi masasına oturan Max ile bambaşka bir boyuta geçiyor. Gerçekten aşkın ne demek olduğunu öğrenirken aslında görüşün veya tarzların insanı nasıl da farklı gösterdiğini Cade ile okuduk. 

~~~*~~~
Ağlamak,içinde kalmaması gereken son derece şiddetli acılar çektiğin anlar, nefes alabilmek için ruhunu saran ölü deriyi kazıyıp atman gereken zamanlar içindi.
~~~*~~~

Cade'in hikayesine karşı beklentim yüksekti ve beklentimi karşılayan bir kitap oldu. İlkinden daha çok sevdiğimi söyleyebilirim bu yüzden. 

Max'in renkli kişiliğini aynı zamanda ailesi için olmak zorunda olduğu kişi arasında kararsız kaldığı zamanlar... gerçekten iç burksa da kitabın sonunda yapılan açıklamalar sonucunda ailesinin davranışı beklediğim gibi oldu. 

Fazla uzatmayacağım ben bu seriyi keyifle okudum ama bu kitabı daha çok beğendim. :)

Romantik komedi tadında film gibi akan bir kitaptı tavsiye ederim :)

~~~*~~~
"Sonuç ne olursa olsun, uğruna savaşmaya değer şeyler vardır.
Sen de onlardan birisin."
~~~*~~~

Losing It Serisi Kitapları

Kitabın adı    : Aslında
Orijinal adı   : Faking İt
Yazarı           :  Cora Carmack
Çevirmen      : İmge Tan
Seri bilgisi     : Losing It #2
Yayınevi        : Pena Yayınları
Sayfa sayısı    : 320

Kitabın tanıtım yazısı: 

New York Times ve USA Today'in en çok satanlar listesinde yer alan Cora Carmack'ın ikinci kitabı "Aslında"

Mackenzie "Max" Miller'in bir sorunu var. Ailesi ona sürpriz bir ziyarete geliyordur ve eğer onun boyalı saçlarını, dövme ve piercinglerini görür­lerse onu evlat­lıktan reddedebilirler. Daha da kötüsü ailesi, erkek arkadaşı olarak Mace gibi boynunda dövmesi olan ve bir müzik grubunda çalan biriyle tanışmayı kesinlikle istemez. Max, tüm yalanları bir bir dökülmek üzereyken Cade'le tanışır. Cade Philadelphia'ya Teksas'taki sorunlarını geride bırakmak için gelmiştir. Sorunlarıyla ilgilenmek istemiyordur. Max bir kafede ondan erkek arkadaşıymış gibi davranmasını istediğinde bu oyunu oynayabileceğini düşünür ve kabul eder. Yalnız rolünü o kadar iyi oynuyordur ki oyunun sonu bir türlü gelmez...

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın