29 Mayıs 2016 Pazar

0 Kitap Tanıtımları


Kitabın adı    : İki Aşk Arasında
Yazarı           :  Terri Osburn
Orijinal adı  : Meant to Be
Seri bilgisi    : Anchor Island #1
Çevirmen     : Burcu Gönül
Yayınevi       : Nemesis Kitap
Sayfa sayısı    : 360

Kitabın tanıtım yazısı: 

Beth Chandler, tüm hayatını başkalarını memnun etmek için çalışarak geçirmiştir. Avukat olan Beth’in hukuk fakültesine gitme sebebi büyükannesini ve büyükbabasını memnun etmek istemesidir. Nişanlı bir kadın olmasının sebebi ise işkolik erkek arkadaşının evlenme teklifine evet demesidir; üstelik bu teklife sadece onu memnun etmek için evet demiştir.

Nişanlısı Lucas, onu ailesiyle tanıştırmak için Anchor Adası’na götürmek istediğinde de, denizden aşırı derecede korkmasına rağmen gitmeyi kabul eder. Çünkü Beth için en önemli şey budur; başkalarını memnun etmek…

 Deniz fobisine rağmen nişanlısının ailesiyle tanışmak için onları adaya götürecek feribota biner ama bu yolculuğun sebep olacağı şeylere hazırlıklı değildir.

Planladığı bu yolculuk planlamadığı bir aşkı getirdiğinde, Beth için iki aşk arasında kalması ve seçim yapması kaçınılmaz olur. 
Peki ya bu iki aşktan biri gerçekten imkânsızsa, seçim yapma şansı var mıdır?
Kitabın adı    : Hep Seninle Olacağım
Yazarı           :  Sharon Sala
Orijinal adı  : I'll Stand By You
Seri bilgisi    : Blessings, Georgia #2
Çevirmen     : Eda Tevrizci
Yayınevi       : Nemesis Kitap
Sayfa sayısı    : 382

Kitabın tanıtım yazısı: 

Dori Grant, yaşamın karşısına her gün başka bir zorluk çıkarmasına artık alışmıştır. Can damarı dedikodu olan bir kasabada yaşamaktadır. Üstelik bekâr ve gencecik bir annedir. Hiç kimsenin onu onaylamadığı bir yerde büyükbabasının yardımıyla küçük oğluna bakmaya çalışmaktadır.

Johnny Pine ise annesini uyuşturucudan kaybetmiş, babası da ömür boyu hapse mahkûm edilmiş genç bir adamdır. İki küçük kardeşini canından çok seven Johnny,  Sosyal Hizmetler kardeşlerini ondan ayırmasın diye elinden geleni yapmaktadır.

Kasabada yaşanan büyük bir felaket Dori ve Johnny’nin yollarını birbiriyle kesiştirdiğinde, en büyük korkularıyla yüzleşmek zorunda kalırlar. Üstelik yapayalnızken…Kitabın adı    : Kılıçtan Daha Keskin
Yazarı           :  Jeffrey Archer
Orijinal adı  : Only Time Will Tell
Seri bilgisi    : The Clifton Chronicles #1
Çevirmen     : Pınar Öcal
Yayınevi       : Nemesis Kitap
Sayfa sayısı    : 440

Kitabın tanıtım yazısı: 

İlk yolculuğuna başlamış ve tüm ihtişamıyla denizde süzülen bir gemi...
İçinde, birçoğu önemli makamlarda görev yapan binlerce yolcu...
Pusuda bekleyen düşmanlar ve
Gecenin sessizliğini jilet gibi kesen bir patlama sesi... 

Başkan Clifton, tehlikenin kıyısında yürüdüğünü biliyordu. Ancak gemisi Buckingham’ın saldırıya uğraması onun için beklenmedik bir durumdu. Patlamanın ardından karşı karşıya kaldığı meraklı soruları cevaplamaktan kaçınıyordu. Ancak artık, kendini korumak istediği tehlikenin kıyısında değil tam ortasında yürüyordu.

"Jeffrey Archer, okuyucuya hikâyenin devamında ne olacağını merak ettiren eşsiz bir yetenek."
-The Washington Post
Kitabın adı    : Cennetteki Günlerim
Yazarı           :  Fatih Atar
Yayınevi       : Türdav Yayınları
Sayfa sayısı    : 240

Kitabın tanıtım yazısı: 

Hiç düşündünüz mü? Bir gün öleceksiniz ve bu dünyada sahip olduğunuz her şeyi geride bırakıp uzun bir yolculuğa çıkacaksınız. Peki bir Müslüman olarak sizi bekleyen bu yolculuk İslam'a göre nasıl gerçekleşecek? Eğer Allah bağışlarsa sizi cennette nasıl bir sosyal düzen ve hayat bekliyor? Sizleri ölüm anından itibaren cennete kadar geçen bu zorlu yolculuğu yaşamış biriyle tanıştırabilseydik bu kişiden neler öğrenmek isterdiniz? Yazar kitabın ilk bölümlerinde kendi otobiyografisinden bir kesit sunmuş, yaşından ileriki tarihler içinse İslami kaynaklara dayalı bir kurgu oluşturmuştur. Öldüğü andan itibaren başına gelen her şeyi Kur'an ayetleri ve hadislerin işaret ettiği şekliyle senaryolaştırmış, cennete kadar uzanan sıra dışı bir maceraya okuyucusunu da dahil etmiştir. Hiçbir detay atlanmadan ve yüzlerce kaynaktan faydalanılarak hazırlanan bu kitap ahiret inancınızı derinden etkileyecek!

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın