25 Şubat 2017 Cumartesi

1 Brenda Joyce - İmkansız Aşk ( DeWarenne Dynasty #10 )


~~~*~~~
"Biri senin aklını başından alacak kadar heyecanlandırırken temkinli olmak zor, Stephen."
~~~*~~~

Çoook öncelerde Brenda Joyce'un bütün kitaplarını çıktığında alıp okurdum ama son dört kitabını henüz okumamıştım ve yeni kitabı da çıkmışken ve ben de siparişini vermişken okuyayım dedim.

Brenda Joyce benim çok sevdiğim historical romance yazarlarından biri. Konuları ele alışı her aşkın filizlenerek büyümesi ve aşılması zor olsa da aşılan engellerden sonra gelen mutlu sonlar... yüzümde hep gülümsemeyle kitabı kapatmama sebep oluyor.

~~~*~~~
"Sırılsıklamsın, perişan haldesin ama hala nefesimi kesebiliyorsun."
~~~*~~~

De Warenne Dynasty serisini Pegasus çok dağınık yayınlamıştı. Yanlış hatırlamıyorsam serinin 4. kitabı Bir Avuç Aşk ile başlamış ve sona doğru gitmişti. Son geldikten sonra da başa dönüş yayınlanmamış olan üç kitabı yayınladılar.

Seri tamamlamak adına, yayınlanma sıralamasına göre seriyi okuyup tamamlayacağım sanırım :)

Neyse De Warenne Dynasty serisi 11 kitaptan oluşuyor, bağımsız okuduğunuzda herhangi bir sıkıntı olmak çünkü her kitap başka bir karakteri anlatıyor. O yüzden rahatlıkla okuyabilirsiniz.

~~~*~~~
Onunla birlikte olmak çok doğru ve mükemmel geliyordu.
~~~*~~~

Neyse genel yorumu bitirip kitabın yorumuna başlayayım. İmkansız Aşk tam da adı gibi imkansız görünen bir aşkı anlatıyor. Annesinin ölümünden sonra kendini kız kardeşlerine ve babasına adayan Alexandra, yolsulluk içinde evi çekip çevirmek için direnmektedir. Kendisine talip olan ve kendisinden yaklaşık olarak yirmi dört yaş büyük bir adamın evlilik teklifini sırf kardeşleri daha iyi şartlara sahip olsunlar diye dikkate almaya karar veren Alexandra, kaderin acımasız oyununa gelerek katılmak durumunda kaldığı bir baloda Dük Stephan'la karşılaşıyor. Dükün ilgisini çeken ve evlenemeyi planlamadığı için metresi olmasını isteyen Dük ile anlaşmaua varması ise hayatıno alt üst ediyor.

Kardeşleri için yaptığı fedakarlıklarla kendi hayatından vazgeçen Alexandra'nın aşkı bulması ve kendi hayatını yaşamaya başlamasını anlatıyor. Diğer tarafta ise aşka inancı olmayan Dükün, genç kadının çekimine yenilerek içindeki, kalbindeki duyguları harekete geçirmesini ve bunhn karşısında yaptıklarını okurun önüne sunuyor.

~~~*~~~
"Paylaştığımız tutkunun mantıklı bir açıklaması yok." 
"Arzu zaten mantıklı değildir, hayatım. Fizikseldir, hayvansaldır."
~~~*~~~

Alexandra'nın hayat karşısındaki dik duruşu ve çırpınması tahdire şayandı. Brenda Joyce'un güçlü karakterleri kaleme almasını seviyorum. Erkekleri de kadınları da savaşmayı biliyor.

Alexandra'nın babası evden attıktan sonraki sayfalar çok fenaydı ama Stephan'ın o sokağa girişi ve Alexandra'ya gidişi... içimi hoplattı diyebilirim.

Gül muhabbeti süperdi ki son bölümde ve son sayfalarda yağtığı gül jesti gülümseme oluşturdu.

Kitabı severek ve bayılarak okudum. Dediğim gibi yazarın kalemimi çok seviyorum ve bu seriyi artık bitirmek adına bütün kitaplarını sırayla okuyacağım.

~~~*~~~
O asla aşkı için yalvarmazdı. Kimse aşk için yalvarmamalıydı. 
Sevgi özgürce verilmedikçe değersizdi. 
~~~*~~~

Eğer ki historical romance okuru iseniz bence bir el at atmalısınız :)


DeWarenne Dynasty Serisi Kitapları;

DeWarren Dynasty 11 kitaptan oluşuyor ama gözünüzü korkutmasın. Serinin bütün kitapları tamamlanmış durumda yani okumaya başlamak için harika bir zaman. Süper nefes kesen aşk hikayeleriyle tarihi aşk romanları sizi bekliyor diyebilirim. 

Korsanlardan, balo salonlarına... her şeyi bulabileceğiniz bir seri :) 

Ahh bu arada yourumu bir DeWarenne olan Alexi'nin sözü ile bitiriyorum. Bütün bri seri boyunca bu sözün gerçekliğini okuduk :)


~~~*~~~
Bir De Warenne hayatında bir kez sever ve 
bu sevgi sonsuza dek sürer. 
~~~*~~~
Kitabın adı           : İmkansız Aşk
Yazarı                   : Brenda Joyce
Orijinal adı          : An İmpossible Attraction
Çevirmen             : Selim Yeniçeri
Seri Bilgisi            : DeWarenne Dynasty #10
Yayınevi                : Pegasus
Sayfa sayısı           : 416

Kitabın tanıtım yazısı: 

Alexandra Bolton, annesinin ölümünden sonra ailesine bakmak için aşkından vazgeçmiştir. Ancak dokuz sene içinde babasının içki ve kumar alışkanlığı Bolton adını lekelediğinden, ailenin kurtulması için tek çare Alexandra'nın yaşlı ve zengin biriyle evlenmesidir. Çapkınlığı ve kalpsizliğiyle ünlü Clarewood Dükü'yle tanıştığında eski hayalleri ve tutkuları uyansa da Alexandra, Dük'ün şaşırtıcı teklifini kabul etmez!
Dük ülkenin en zengin, en güçlü soylusudur ve çocukken kötü giden bir evliliğin korkunç yüzüne tanık olduğu için evlenmemeye yemin etmiştir. Fakat Alexandra, hem onu hiçbir kadının yapamadığı şekilde etkilemekte hem de reddetmektedir! Daima istediğini elde etmeye alışmış olan Clarewood artık hangi kurallarla oynayacağına karar vermek zorundadır. Ancak onları bir araya getiren yalnızca tutku olmayacaktır...

1 yorum :

  1. Merhaba! :) Blogunuzu yeni keşfettim ve takibe aldım. Sizide kendi bloguma beklerim :) www.nurundelidolublogu.tk

    YanıtlaSil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın