29 Ocak 2018 Pazartesi

0 Abbi Glines - Tehlikeli Yemin(Rosemary Beach #3 / Too Far #3)


~~~*~~~
"Mutlu olmanın bir yolunu bulmadan başka birini mutlu edemez. Şuan öylesine kin dolu ki yaklaşanı perişan eder. Sana bunu yapmasına izin verme."
~~~*~~~

Veee sonunda Rush ve Blaire'in hikayesi son buldu. 

Genel olarak söylemeliyim ki seri cidden kolay okunan, sıkmayan, akıcı ve aşk bakımından doyurucu bir hikayeye sahip. Karakterlerin tavırları ve arkadaşlıkları ve aile ilişkileri fazlasıyla güzel ve tatmin ediciydi. 

Rosemary Sahili serisinin son kitabı değil ama Rush ve Blaire'in hikayesinin sonuydu çünkü mutlu hikayelerine kavuştular. Tabi onlar evli mutlu çocuklu sonlarına yaklaşırken arkadaşı Woods ve kardeşi Grant'ın da yeni aşklarına giriş oldu. Dilerim Pegasus o kitapları da çıkarır da okuruz yoksa ben orjinal dilden okumayı te4cih edeceğim sanırım.

Genel olarak yorumun ardından kitaba dair yorum yapmak gerekirse; Rush ve Blaire bir nebzede olsa hayatlarını bir düzene sokmuşlardı ama hala bir eksiklikleri vardı. Aileleri... Zaten Rush'ın annesinden ve kız kardeşinden bir şeyi kabullenmesini beklemek gibi bir şey yapmadım ama Blaire'in ailesinden bir dokunui bekliyordum ki bunı gördüm. 

Blaire, babasıyla arasını düzeltti ve daha da önemlisi bir ağabeyi olduğunu öğrendi. Hep kadınlara denir ya az sürtük değilmiş diye babası da aynı şekilde az değişmiş. Meğersem Blaire'in annesi ile evlenemden henüz gençken lisedeyken bir kızı hamile bırakmış ve şimdi onun yanında yaşamaya karar vermiş bu durumda Blaire de ağabeye sahip oldu.

Bu şarkının kitapta yeri vardı.. bende de özel bir yeri olduğu için paylaşıverdim :) 
Rush ile Blaire'in düğününde adı geçti... daha fazlası için kitabı okuyun ;)


Rush'ın babası ünlü Rock efsanesi geri geldi ve Blaire'i resmen bağrına bastı. Ben çok sevdim Rush'ın babası Dean'i :)

Nan deseniz hiç uslu durmaz ve yaptı yapacağını ve neredeyse Rush ve Blaire'i ayırıyordu. Bu kızın ciddi sorunları var bence kendisi hariç kimseyi sevemez. Ve bence ölsün... :) çok kötü oldu ve sanırım da biraz ağır ama herkesin hayatını mahvedip cehenneme çeviriyor ne diyebilirim ki...

Rush'ı baba olarak görmek süperdi. O aşırı korumacı tavırlarını okumak hatta düşünmek bile gülümsememe neden oluyor. 

Düğün sahnesi ve hediyeler süperdi çok romantik ve duygusal... 

Bence onların hikayesi için müthiş bir son oldu ben sevdim açıkçası... ve bence Pegasus kesinlikle devamını getirmeli. 

Sizlere de tavsiye ederim okuyun derim.

~~~*~~~
"Kulağa aptalca geldiğini biliyorum ve bencillik ediyorum ama beni seçmesine ihtiyacım var. Beni ve bebeğimizi herkese tercih etmesine. Ben... bunu yapar mı bilemiyorum."
~~~*~~~

Rosemary Sahili Serisi // Too Far #3

Kitabın adı    : Tehlikeli Yemin
Orijinal adı   : ForeverToo Far
Yazarı           : Abbi Glines
Çevirmen      : Derya İmer Aydınlık
Seri bilgisi     : Rosemary Beach  #3 / Too Far #3 
Yayınevi        : Pegasus
Sayfa sayısı    : 272

Kitabın tanıtım yazısı:

Birbirine Tutkun İki Âşık…
Tutulması Mümkün Olmayan Sözler…

Blaire ve Rush'ın bir araya gelmesi hiç kolay olmamıştır. İki sevgili dehşet verici aile sırları ve gelecekleriyle yüzleşmelerini gerektiren şaşırtıcı bir olayla sınanmıştır. Fakat tek bir konuda şüpheye yer yoktur: Birbirlerine karşı sevgileri sınırsızdır ve birlikte olmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır.

Artık Rosemary Sahili'ne yerleşmeleri ve aile kurmaları için her şey hazırdır. Blaire'in rüyası gerçeğe dönüşmüştür. Fakat Rush, Blaire'e sonsuzluğu vaat etse de şımarık ve bencil kız kardeşi Nan'e sadakati mutluluklarına gölge düşürmektedir. Rush kendisini ailesine adamak istemektedir fakat sonunda hangi aileyi tercih edecektir?


"Yaşama sebebini bulduğunda ona sımsıkı tutun.
Asla bırakma. Yol boyunca diğer köprüleri yakman gerekse bile."

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın