14 Ocak 2018 Pazar

1 Jennifer L. Armentrout - Geri Dönüş (Titan #1)


~~~*~~~
Josie'ye baktığımda tarihin tekerrür ettiğini düşünmekten kendimi alıkoyamıyordum.
~~~*~~~

Ve bir Jennifer L. Armentrout kitabı - serisi ile karşınızdayım. 

Titan Serisi uzun zamandır okumak istediğim ama nedense bir türlü başlamadığım bir seriydi ve artık başladım kitapları peşpeşe okuyarak bitirme niyetindeyim tabi araya başka kitaplar soksamda mutlaka geri döneceğim.

Titan Serisi'nden bahsetmek gerekirse, artık neredeyse çok az bir kesimin okumadığı Melez Sözleşmeleri serisinden tanıdığımız Apollyon Seth'in hikayesini anlatan seri. Biliyoruz ki Seth o seride yani geçmişinde pek de iyi bir çocum değildi ama yaşananlardan dersini alıp yaptığı anlaşmaya sadık kalmaya karar verince hayatı değişti. 

Hem de öyle bir değişti ki...

~~~*~~~
Herhangi birine güvenmenin asla harika bir fikir olmadığını herkesten daha iyi biliyordum.
~~~*~~~

Apollo ile yaptığı anlaşma gereği onun verdiği görevleri yerine getiren Seth şimdi yeni görevi oldukça zorlayıcı olacak. Hem hayatını, hem geleceklerini hem de kalbini... 

Bu sefer kalbini bir başka Apollyon'dan değil de bir yarı tanrıdan korumak zorunda.

Jennifer L. Armentrout'un kitaplarında en sevdiğim şey çok fazla detaylarla okuru boğmayıp konuya çabuk girip ekşını hiç bitirmemesi. Bu yüzden bu kadın ne yazsa okurum diyenlerdenim. Bence siz de bir deneyin kadın fantastil edebiyatına dair muazzam bir hayal gücü var bence.

Kitaba dair yorumuma gelirsek tam da beklediğim gibi çıktı. Seth'e yakışan bir kitaptı ve ben çok beğendim. Gerçi biraz Alex'in Apollyon olmayı öğrenme aşaması işe Josie'nin eğitim aşamaları bana gerçekten tarihin tekerrür ettiğini düşündürttü. Ahh, bir de kitabın sonralarına doğru Titanlardan biri Josie'yi kaçırıyor ve orada olanlar...

Ayyy birden, yeminle Seth için üzüldüm. 

~~~*~~~
Ölümlüler görmek istediklerini görüyorlar. Asla gerçekten orada olanı değil.
~~~*~~~

Neyse yorumu uzatıp heyecanı kaçırmamak adına şunu söyleyebilirim ki eğer Melez Sözleşmeleri serisini okuduysanız bu seriye mutlaka el atın çünkü Seth'in hikayesi o seride yarım kaldı ve bence Seth de yaptığı son fedakarlıklardan sonra mutuluğu hak ediyor. Bunu okuyun ve seriyi öyle bitirin.

Ahh, bir de ben şahsen Yunan Mitolojisini çok severim ve bu seriyi daha doğrusu Titan Serisi ve Melez Sözleşmeleri serilerini çok sevmemdeki sebeplerden biri de bu. Eğer siz de seviyorsanız  mutlaka el atın.

Ben bu kitabı beğendim ve tam da beklediğim gibi çıktı bakalım 2. kitap nasıl olacak. 

Bu arada serinin 4. kitabı henüz çıkmadı Mart 2018'de yurt dışında yayınlanacak dolayısıyla daha sonrasında da burada yayınlanır muhtemelen. Seri üç kitap değil bilginiz olsun :)

~~~*~~~
Asla sahip olmadığım bir şeyi istiyordum. Gerçek bir eşlik. Sadakat. arkadaşlık. Onu. Beni. Üçüncü şahısların olmamasını. Sadece bizi. Bir geleceği. Yarını. Kurtuluşu.
~~~*~~~

Titan Serisi 


Kitabın adı    : Geri Dönüş
Orijinal adı   : The Return
Yazarı           : Jennifer L. Armentrout
Çevirmen      : Meltem Uzun
Seri bilgisi     : Titan  #1
Yayınevi        : DEX Plus
Sayfa sayısı    : 396

Kitabın tanıtım yazısı:

Tarih bir kez daha tekerrür etme cüretini gösteriyor.

Seth'in hayatını tanrılara adamasının üzerinden bir yıl geçti. Ve şimdiye kadar, tanrıların ona verdiği görevler hep şiddetli ve kanlı oldu. Bu durum Seth için sorun değildi. Kan ve şiddete alışıktı. Ancak şimdi Apollo'nun onun için başka bir planı var. Ellerini ve başka bir uzvunu uzak tutmak kaydıyla muhafız rolünü üstlenmek zorunda. Ve kendini dizginleme konusunda gerçekten başarısız biri olduğundan, bu görev onun şimdiye kadarki en zor görevi olabilir.

Josie'nin bu inanılmaz seksi adamın ne olabileceğiyle ilgili hiçbir fikri yok. Ama büyük olasılıkla evden ayrıldıktan sonra başlayan yeni hayatı, Olympos büyüklüğünde bir blenderin içine atılıp püre haline gelmek üzere. Josie ya delirecek ya da antik bir mitin içinden fırlamış bir kâbus onu ele geçirmek için fırsat kollayacak. Daha da kötüsü, altın rengi gözlü, sır saklayan Seth ile arasında oluşan beklenmedik çekim bunların hepsinden daha tehlikeli olabilir.

1 yorum :

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın