21 Haziran 2017 Çarşamba

1 Jay Crownover - Jet (Dövmeli Adamlar Serisi #2)


~~~*~~~
"Onu istedim, sanki tedaviye muhtaç bir bağımlı gibi istedim, ama
o benim ligimin çok dışındaydı ve benden çok daha farklı bir alanda oynuyordu."
~~~*~~~

Dövmeli Adamlar Serisi'nin 2. kitabı Jet'de biten Aspendos'larımdan biri. Seriye son sürat devam ederken yayınevinden de serinin 4. kitabının çıkacağı haberini bekliyorum =) 

Jay Crownover, ciddi anlamda dövmeli adamları bizlere sempatik buldurmasının yanında piercinglileri de sempatik buldurdu.  Ve bir kez daha görünüşü dolayısıyla insanları yargılamamız gerektiğini hatırlattı. 

Bu kitapta Rule gibi, akıcı ve sürükleyici bir romanstı. Gereksiz kıskançlık krizleri bunda da yoktu. Sadece Ayden'ın haklı bulduğu sebepler dolayısıyla Jet'ten bir süre ayrı kalması gerektiğine karar vermesinin yarattığı ayrılık acısı vardı ki bu da aslında ne kadar güçlü bir aşka sahip olduklarını okumamızı sağladı. 

~~~*~~~
"Günden güne biraz daha tükeniyor. Bir şeyin çıkıp seni aksi yönde benden uzaklaştıracağını hissediyorum."
~~~*~~~

Yormadı, çabuk okundu ve yine yüzümüzde bir gülümsemeyle kitabı kapattırdı. 

Kitabın kısaca konusuna değinmek gerekirse, geçmişinden kaçmaya çalışan ve yeni bir hayat kurup geçmişi unutmayı amaçlayan Ayden, en yakın arkadaşının sevgilisinin grubundan Rockçı Jet ile karşılaşır. Aralarındaki güçlü cinsel çekim ve ten uyumu onların bedenlerini ateşe verirken kalplerinde de yer edinmeye başlar. Ancak Ayden'in geçmişi geleceğini etkilercesine kendini gösterirken Jet ile aralarındaki ilişkiyi büyük bir sınava sokacak.

Jet'in hikayesini merak ettiğimi Rule'un kitabında demiştim ve şimdi şunu söylüyorum ki beklentimi karşıladı ve 3. kitap Rome için daha yüksek beklentiye girmeme neden oldu. 

~~~*~~~
"Kontrol altına tutulduğu sürece, bizi Jet ile yakıp kavuran aramızdaki bu ateş ile ne yapacağımızı görmek istiyordum. Kontrolden çıkar çıkmaz çok yanarsa, canımızı ne kadar acıttığı fark etmez, ateşi söndürmek veya çekip gitmek durumunda kalabilirdim."
~~~*~~~

Her kitabı bir öncekinden iyi çıkarken serinin diğer kitaplarında zirveye çıkacak kurgular beklediğimi itiraf etmeliyim. 

Kitaptaki arkadaşlık çok güzeldi. Ki zaten Rule'da da okumuştuk onları ama şimdi burada daha kendini gösterdi sanki. Ailelerden yaralı insanların birbirlerine aile olmaları, bir yerde kan bağı olmadan da kardeş-aile olunabileceğinin en iyi örneğiydi.

Ayden ve Jet arasındaki iletişimi ve vıcık vıcık olmayan aşkı sevdim. İnkar etmedikleri aşkı, her şeyiyle kabullenmeleri çok güzeldi.

Ayrıca özellikle söylemek istiyorum, Ayden hastanede kardeşini beklerken Jet'in gelmesi... o sayfadan sonrası... müthişti :) 

~~~*~~~
"Bunu söylemek zorundayım, Ayd, benden kaçmanı değil 
bana doğru koşmanı tercih ederim."
~~~*~~~

Kitap içeriğine giren bir yorum yapmayacağım ancak şunu söylemeliyim ki, beni en çok etkileyen şey Ayden'ın erkek kardeşinin geçmişte yaptıklarına rağmen hala Ayden tarafından sevilmesi, aynı şekilde Ayden'ı seveilmesi... çok hoştu. Yanılmıyorsam serinin son kitap Asa onun hikayesi... şimdiden onun hikayesi için meraklanıyorum.

Ve... bu kitap içimde yatan Rock aşkını dışarı çıkardı. Seriye başladığımdan beri daha fazla Rock dinlemeye başladım :)

Serinin devamı için ne olur çok bekletme bizi sevgili Aspendos :)

Dövmeli Adamlar Serisi (Marked Men)

Kitabın adı      : Jet
Orijinal adı     : Jet
Yazarı              : Jay Crownover
Çevirmen        : Olcay Öncül
Seri bilgisi       : Marked Men #2
Yayınevi           : Aspendos
Sayfa sayısı      : 400

Kitabın tanıtım yazısı: 

Sımsıkı deri pantolonu ve tehlikeli vücut hatlarıyla Jet Keller her kızın Rock'n Roll rüyasını süslüyordu. Ancak Ayden Cross kötü çocukların vahşi dünyasında yorulmuştu artık. Bu yüzden Jet'in büyülü gözlerinde gördüğü tutku ateşine teslim olmak istemiyor ve Jet'in dokunuşlarında yanıp kül olmaktan korkuyordu. Jet ise, seksi kovboy çizmeleri içindeki sütun gibi bacakları olan Ayden'a karşı koyamıyor ve bu güneyli güzele yaklaştıkça onu daha az tanıdığını düşünüyordu. 
İkisini yakan bu ateş ya aşka dönüşecek ya da onları yakıp kül edecekti.

"Jay Crownover'ın eşsiz Yeni Yetişkin Serisi'nin ikinci kitabı Jet'i ve bu kötü çocukları çok seveceksiniz."

1 yorum :

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın