13 Temmuz 2014 Pazar

0 Fatih Murat Arsal - Anlaşma [ Zoraki Koca #4 ]


Bir FMArsal kitabı daha bitti ve bir FMArsal boy ile tanıştım :)) Aslında Yavuz ile daha önceden tanışmıştım. e-book halinde yayınlandığında okumuştum bu kitabı şimdi bir daha okumak oldukça zevkliydi.

Hani genelde ne olacağını bildiğimiz kitapları tekrardan okumak insan biraz sıkıcı gelebilir ama bu kitap bana hiç öyle gelmedi. Mesela "Yemin" kitabını basılı olarak 2. okuyuşumdu ve Karahan artık illallah dedirttiği için ilk defa okuduğumda aldığım zevki alamadım ama bunda o zevki aldım.

Öncelikle değinmek istediğim bir nokta var. Kapak tasarımında kıllanılan kadın figürü ilk okuyuşumda da ikinci okuyuşumda da aklımdaki Merve karakterine tam anlamıyla uyan bir kadın. Yayınevi bu konuda tam 12'den vurmuşlar! Ayrıca kadının saçlarını da kıskandım öyle saçlarım olsun isterdim :iççekenifade:
Neyse konumuz bu değil :)

Bir şeye tam olarak kanaat getirdim ki bir çok kitap okuyan kızların neden evde kaldığını buldum. Hep bir mükemmel erkek arayışındayız ama ne yazık ki bu erkekler sadece kitaplarda oluyor. Bakınız: FMArsal Erkekleri.

Biz bunları okumaya devam ederek onlar gibi erkek arayışına girersek işimiz yaş! Demedi demeyin! =)

Yavuz, çapkın, ipe sapa gelmez, kadınları sadece bedensel zevkleri için kullanan bir iş adamı. Merve ise kendi geleceğini garanti altına alma çabasında üniversitesiyi bitirmeyi amaçlamış ekonomik olarak zor durumda olduğundan garsonluk yapan bir kız! Tipik bir öğrenci modu ve süper zengin bir adam! Bu tabloda eksik olan tek şey aşk ve onu da yavaş yavaş gelişmesini okuyoruz! Geçri Merve pek çabuk aşık oldu ama düşünüyorum da eğer onun yerinde bende olaydım bende aynı moda girerdim! ;)

Kitapta en çok hoşuma giden taraf -gerçi bu bütün FMArsal kitaplarında var- diğer karakterleri de görebilmekti. Mesela bu kitapta Selim ve Ebru'yu da görüyoruz. Okumayan bilmeyebilir ama Selim ve Ebru'nun da kitabı çıka rmuhtemelen e-book olarak yayınlanan kitaplardan biri. Dodo'nun bile adı geçti. Doğan <3 <3

Tabi Yavuz benim için bir Selim, bir Doğan, bir Tahir ya da bir Tamer olamaz ama tabi kendi çapında fena da sayılmazdı. Sanırım ben biraz tehlike kokan erkekleri tercih ediyorum Doğan, Tamer ve Tahir gibi ama Yavuz onların yanında biraz daha usluydu! Gerçi iyi yumruk attığını okuduk ama olsun ;)

Çok konuştum susuyorum :)

Sanırım ilk defa bir FMArsal kitabını alıntısız yorumlayacağım ama okurken yanımda post-it yoktu ve dolayısıyla da hoşuma giden yerlere işaretlemedim şuanda da o kısımları bulmaya aşırı derecede üşendiğimi itiraf etmeliyim.

Bu seferlik alıntısız olsun yorum diyerek yorumumu sonlandırıyorum ama ondan önce ben, FMArsal kitaplarını sever bir okur olarak bu kitabını da sevdim ve bence okuyun, hoşunuza gidecek ve okumaktan zevk alacaksınız.

İlk defa kitap içeriğine girmeyen bir yorum yapmışım çok şaşırdım :))

Zoraki Koca Serisinin Kitapları:
Kitabın tanıtım yazısını aşağıda sizinle paylaşıyorum:
Kafenin dışındaki fırtına, genç adamın yüreğindekinden daha şiddetli değildi. Annesinin baskılarından o kadar bunalmıştı ki, ona aklına gelen ilk yalanı söyledi. Bu yalanına servis yapan garson kızı da ortak etmeye çekinmedi. 
"Telefonda annem var!" dedi asık bir suratla. Otoriter sesli adamın tavrı garson kızı itiraz etmesini engellemişti.
"O ne sorarsa 'evet' de... Tamam mı? Sadece 'evet' de. Çok nazik ol! Söz veriyorum, bu iyiliğinin karşılığını alacaksın!" 
Garson kız bu sert görünümlü adamın annesi ile ne konuşabilirdi ki? 
"Acaba oğlumun dediği doğru mu?" diye sormuştu kadın. Peki ama ana oğul arasından konuşmanın içeriği neydi ki? Sonra adamın her soruya 'evet' demesini istediğini hatırladı. Sorun değildi. Evet demek o kadar da zor olamazdı. 
"Evet, doğru!.." dedi duru bir sesle. Ama ardından gelen soruya hazırlıklı değildi! 
"Ve... yani gerçekten evleneceksiniz, öyle mi?" 
Birçok yanlış anlamanın sonunda anlaşmaktan başka çareleri yoktu. Sadece iki ay birbirlerine dayanacaklardı. Ama gerçek aşk için sınırlı anlaşmaların hiçbir önemi yoktu.  
Evlenmemek için evlenmek kadar komik bir şey olabilir mi? 
Kadere müdahale edilemeyeceğini anladığınız, anlaşmaların bozulmasına destek olacağınız bir FMArsal romanı daha...

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın