30 Ağustos 2012 Perşembe

0 Aimee Carter - TanrıçaYazarın Türkiye'de yayınlanan ilk kitabı ve aynı zamanda bir serinin de ilk kitabı. Çok güzeldi. Kurgu çok iyi anlatılmış, konu çok akıcı ve çeviri kusursuz! Gerçi yayınevi çevirilerinde de çok özenli olduğu için onunda etkisi var kitabın akıcılığında...

Kitabı okumaya başladığımda fantastik şeyler göreceğimi bekliyordum ama aklıma mitolojik tanrıları göreceğim hiç gelmemiş. Kate'e yapılan testin de  7 ölümcül günahı kapsayan bir test olacağı da aklıma gelmeyen başka bir detay. Bu kısımları okumak beni şaşırttı ama bunu keşfetmek etkileyici ve eğlenceliydi. Yazar hayal gücünü gerçekten kullanmış.

Okuldaki ismi geçen kişiler bir şekilde Tanrılar olabileceğinden şüphelenmiştim, altından bir şeyler çıkacağını biliyordum yine de sonunda konsey toplandığında bunu görmek ayrı bir hazdı :)

Yayınevinin bizi ikinci kitap için çok bekletmemesini umuyorum. Yazarın 3 kitabı daha varmış devam kitabı olarak.

Ayrıca kapak tasarımı da çok hoştu ve bölüm aralarındaki desenlerde öyle. İnce detaylar ama okuyucuya güzel görünen detaylar bunlar. Bunu da söylemeden geçmeyeyim dedim.

Tanrıça Üçlemesinin kitapları:
Kitabın konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyorum: 
""Büyüleyici ve kendini zorla okutan bu kitap, klasik mitler ve modern hikâyeciliği eğlenceli ve tuhaf bir dille yeniden şekillendiriyor. Genç kızlar için muhteşem bir hikâye." -Melisa Anelli-  
Teste tabi tutulan her kız öldü. Şimdi Kate'in sırası. Kate'in hayatı, en başından beri yalnızca kendisi ve annesinden ibaret olmuştur ancak şimdi annesi ölmek üzeredir. Peki ya son isteği? Çocukluğunu geçirdiği eve geri dönmek. Bu nedenle Kate bir yandan annesinin sonbaharı çıkaramayacağından endişelenirken, diğer yandan da hiçbir arkadaşı ya da akrabası olmayan bir yerde yeni bir okula başlayacaktır. Sonra Henry ile tanışır. Karanlık, ıstırap dolu ve büyüleyici biri olan Henry, Ölüler Diyarı tanrısı Hades olduğu iddiasındadır. Üstelik, bir anlaşma yapmanın karşılığında, tabi tutulacağı testi geçene kadar Kate'in annesini hayatta tutacaktır. Kate, Henry'nin çıldırmış olduğundan emindir. Ta ki ölü bir kızı hayata döndürdüğüne tanık olana kadar. Artık annesinin hayatını kurtarmak gözüne delicesine mümkün görünmektedir. Testleri geçmeyi başardığı takdirde Henry'nin gelecekteki eşi ve bir tanrıça olacaktır. Fakat başarısız olursa..."

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın