20 Eylül 2016 Salı

2 Kitap Tanıtımları

Kitabın adı           : Sadece Arkadaşız
Orijinal adı          : Not Quite Dating
Yazarı                   : Catherine Bybee
Seri / Sıralaması  : Not Quite #1
Çevirmen             : Aslı Doğan
Yayınevi                : Nemesis Kitap
Sayfa sayısı           : 336

Kitabın tanıtım yazısı:

Bekâr bir anne olan Jessica, hayatına giren erkekler tarafından kullanılmaktan bıkmış bir kadındır. Duygularını incittikleri yetmiyormuş gibi zaten zor kazandığı parasını da kullanan adamlardan kendini korumak için bir karar alır: Bundan böyle parasız ve kariyeri iyi olmayan adamlarla onları ne kadar beğenirse beğensin arkadaşlık etmekten öteye geçmeyecektir.

Jack, büyük bir otel zincirinin tek sahibidir. Onu hayattan soğutan şeyse, parası için onunla birlikte olan kadınlardır. Servetini değil, sadece onu sevecek kadını bulmak için daha sade bir hayat yaşamaya karar verir ve garsonluk yapmaya başlar. Jessica ile tanıştığındaysa, kendisi için doğru kadını bulduğunu hissetmiştir. Ama Jessica, kendine verdiği söz yüzünden Jack ile sadece arkadaş olmak zorundadır. Hissettiği şeyler daha fazlası için yalvarıyor olsa bile…Kitabın adı           : Kalbim Aşktan Yana
Orijinal adı          : The Baby Bargain
Yazarı                   : Jennifer Apodaca
Seri / Sıralaması  : Once a Marine #1
Çevirmen             : Merve Altınparmak
Yayınevi                : Nemesis Kitap
Sayfa sayısı           : 288

Kitabın tanıtım yazısı:

Megan ve Adam birbirlerinin okul aşkıdır. O günlerde Megan’ı açıklayamayacağını söylediği sebeplerle terk eden Adam bir süre sonra kasabadan ayrılır ve kendine şehirde başka bir hayat kurar. Yıllar sonra kısa bir süre için kasabaya geri döner ve merakına engel olamayarak Megan’ı görmeye gider. Bu buluşma onlar için süprizlere gebedir. Genellikle kavuşmak imkânsız gelir insanlara ama o gün yaşananlardan sonra Megan ve Adam için ayrılık imkânsız olacaktır.

2 yorum :

  1. Kalbim Aşktan yana özeti okuyunca bende filmi çekilmeli hissi uyandırdı

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Güzel bir romantik komedi olurdu aslında :)

      Sil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın