16 Ocak 2018 Salı

0 Jennifer L. Armentrout - Güç (Titan #2)


~~~*~~~
Tüm kehanetler yeniden yazılamk üzere tasarlanır. 
Hiçbir kader, feda edilen ya da pazarlığa tabi olan ne olursa olsun kesin değildir. 
Yapbozun tüm parçalarını bilmen mümkün değildir."
~~~*~~~

Dur durak bilmez Titan Serisi'nin 2. kitabı da bitti ve şunu söyleyebilirim mi son 100 sayfa nefes kesti hele son 20 sayfa... offf nasıl da müthişti.

Seth'in hikayesi bence asıl şimdi hareketlenmeye başladı çünkü kitabın sonunda o tanıdığımız güç ve eter delisi Seth ortaya çıktı o satırları okumak hoşuma gitti. Başlarda biraz klasik fantastik aşk romanı gibiydi. Josie'nin eğitimi, Alex ve Aiden'ın gelmesi falan... ama sonra diğer yarı tanrıları bulma yolculuğu sonunda olanlar... Titan Atlas ile olan savaş kısmı çok iyiydi. Bayıldım.

Bu arada evet, Alex ve Aiden boy gösterdi kitapta. Biliyorsunuz ki -okuduysanız bilirsiniz- Melez Sözleşmeleri sonucunda 6 ay Dünya'ya gelebileceklerdi ve geldiler. Sanırım da olaylar çözümlenene kadar da yardım edecekler. Bu da demek oluyor ki bol bol Alex ve Aiden çiftini okuyacağız. Şahsen ben şikayetçi değilim çünkü seviyorum be bu çifti.

~~~*~~~
Onu seviyor, onu olduğu gibi; tüm hatalarıyla kabul ediyordum. Aşk bu demekti.
Aşk cesareti besliyordu.
~~~*~~~

Seth ve Josie arasında yaşananlar ve tipik kadın ve ergen tripleri olmasa iyi olurdu ve tabi ki Seth'in şu ben sana layık değilim tripleri. Şahsen Seth'e yakıştıramadım.

Neyse...

Dediğim gibi kitabın sonu müthişti. Hep Alex'i Tanrı Katili olarak bildik ama harbi harbi Seth Tanrı Katili'ne dönüştü ve... süper şeyler oldu. O satırları resmen soluksuz okudum. Bayıldım. Kitabın durgunluğunda aradığım buymuş dedim. Dilerim 3. kitapta daha fazla böyle satırlar okurum.

Bu arada azıcık spoiler verdim sanırım ama dayanamadım.

Ahh bir de... kitaba dair en büyük şokum Herkül'dü. Evet, bildiğiniz o Herkül. Zeus'un oğlu... yarı tanrı olan... filmlerindeki ya da dizilerdeki gibi değil de tam bir 'hıyar' çıktı. Bu tabiri ben demiyorum Apollo söylüyor. Sürpriz oldu ama değişik bir sürpriz oldu.

~~~*~~~
Zehri bana sadece Titanlar'a karşı kullanılması için vermediklerini söylüyordu. Endişe içindeydim. Zehri Seth'e karşı kullanmam gerekeceğine inandığım için değil. Onlar bunu yapmak zorunda kalacağımı düşündükleri için.
~~~*~~~

Ben sevdim bu kitabı da halbuki iyi olmadığıma dair uyarılmıştım belki bilinç altımda düşük beklenti vardı da sevdim bilemiyorum ama sevdim.

Şimdi elimi 3. kitap Mücadele'ye atarkan dilerim 4. kitabı beklemek işkence olmaz. Ve yurt dışı ile aynı zamanda çıkar.

Sizlere de tavsiye ediyorum. Eğer fantastik severseniz... eğer paranormal severseniz... eğer Yunan Mitlerine ilginiz var ise... kesinlikle Melez Sözleşmeleri ve Titan Serisi'ni es geçmeyin :)


Titan Serisi 
~~~*~~~
"Seth... Aiden'la ikimizin sonsuzluğa kavuşması için her şeyden vazgeçti. Onun içinde büyük bir iyilik var. Fakat..."
"Fakat ne?"
"Onun içinde büyük bir karanlık da var."
"Biliyorum, fakat ışığı bulabilir."
~~~*~~~

Kitabın adı    :  Güç
Orijinal adı   : The Power
Yazarı           : Jennifer L. Armentrout
Çevirmen      : Deniz Başkaya
Seri bilgisi     : Titan  #2
Yayınevi        : DEX Plus
Sayfa sayısı    : 396

Kitabın tanıtım yazısı:

Kime âşık olduğunun farkında mısın? Güç, tüm günahların en gizlisidir. Akit, Melez Sınıfı’nın yeniden kurulmasını isteyen safkanlar ve kendi kaderlerinde söz sahibi olmak isteyen melezler arasındaki bir cepheye dönüşmüş durumda ve türler arasındaki gerilim gittikçe tırmanıyor. Savaş kaçınılmaz duruyor. Hyperion yenilmiş olabilir ama Josie ve Seth, bunun sadece başlangıç olduğunun farkındalar. Seth Josie’nin eğitimini tamamlamalı, ona yeni güçlerini tam anlamıyla kullanmayı öğretmeli ve diğer yarı tanrıları Titanlar’dan önce birlikte bulmalılar. Ancak açlıktan gözü dönmüş Titanlar’dan daha korkunç bir şey varsa o da kontrolünü kaybetmiş bir Apollyon. Josie’deki eter Seth’i kendine çekiyor ve aşkla şehvet birbirine karıştığında gücü kontrol etmek daha da imkânsızlaşıyor. Kaos patlak verdiğinde ve Josie ve Seth arasındaki hassas bağlar iyice gerildiğinde, gücün karanlık çağrısı Seth’e yeniden seslenecek. Ancak bu kez, Seth’i Josie bile kurtaramayabilir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönderme

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın