2 Temmuz 2017 Pazar

1 A. L. Jackson - İçimdeki Sen (Closer to You #1)


~~~*~~~
Sakin bir kalp; güzellik, çirkinliği ihya ettiğinde hızlanır.
~~~*~~~

Yoruma Jared'ın Aly'e bıraktığı notlardan biriyle başlıyorum. Süper bir cümle sizce de öyle değil mi :)

Uzun zamandır elimde bulunan ama henüz okumadığım bir kitaptı İçimdeki Sen. Bu ay elimdeki bütün Aspendos kitaplarını bitirmeye karar verince sona bıraktığım içimdeki Sen ile müthiş bir nokta koydum. 

Kapağı ve tanıtım yazıları falan bana biraz daha dram ve çağdaş kadın edebiyatı tarzı bir şeyler beklememe neden olmuştu bu yüzden de hep ertelemiştim okumayı ancak... yanılmışım! Kitap müthiş bir aşkı anlatıyor. Üzücü bir aile dramını... acılarında kaybolmuş bir genci... o genci içten içe bekleyen genç bir kızı... kitap duygu dolu, yaralı iki kalbin tekrardan birleşerek aşkın filizlenmesini anlatıyor.

Şiddetle okumanızı tavsiye ederim. 

~~~*~~~
Ona çok uzun zaman önce aşık olmuştum ve anısının kalıntılarını elimden geldiğince taze tutmaya çalışmıştım. Bu çok aptalcaydı ama güvenliydi de. 
O bilmese de ben kendimi ona adamıştım.
~~~*~~~

A. L. Jackson'ın okuduğum ilk kitabıydı ve eğer yazarın başka kitapları yayınlanmaya devam ederse kesinlikle okuyacağım diyebilirim. O kadar sevdim yazarın kurgu yeteneğini.

Kitabın kısaca konusuna değinmek gerekirse, Jared altı yıldır uzak kaldığı çoukluğunun geçtiği doğup büyüdüğü ama bir o kadar yaralı ayrıldığı kasabaya geri döner ve barda otururken çocukluk dostu Christoper'a rastlar. Eski dostlukları tekrar gündeme gelmeye başlarken küçükken her daim peşlerinde dolanan ve korumayı kendine görev bildiği Aly ile karşılaşması ise Jared için oldukça vurucu olur. Aly artık o peşinde dolanan küçük kız değildir. Genç ve güzel bir kız olan Aly,ve Jared arasında alevlenmeye başlayan aşkın çok büyük engelleri aşması gerekmektedir. Bunlardan biri Aly'nin ağabeyi Christoper diğer ise Jared'ın kabusu olan geçmişi...

Yaralı kalbi ve parçalanmış ruhu ile Jared'ın hayattan vazgeçtiği anda Aly ile karşılaşması ve tekrardan yaşamayı öğrenmesini... aşkı tatmasını konu alan kitap tam bir etkileyici ve sürükleyici romans. 

~~~*~~~
"Jared, gitmeni istemiyorum."
"Aly... ben..." ne diyecektim ben şimdi? Ben de ondan ayrılmak istemiyordum ki.
Ama gitmem gerekiyordu.
~~~*~~~

Aly'nin pes etmeden her daim Jared'ın yanında olması ve onu en iyi anlayan kişi olması... her şeye rağmen içine gömdüğü aşkın hala alev alev yanıyor olması süperdi. 

Yani kitabı anlatmak istediğim o kadar çok cümlem var ki... spoiler olur diye kendimi durdurmak zorunda kalıyorum.  

Ancak şunu söyleyebilirim süperdi. 

Bayıldım!

Şimdiye kadar neden okumadım bilmiyorum ama çok büyük bir hata yapmışım bekletmekle!

Kitaba dair tek eleştireceğim kısım, imla hataları vardı ya çeviriden sonra direk yayınlandı ya da çok özenli bir edisyondan geçmedi çünkü bazen cümlenin anlamını bozan kısımlara denk geldim. Dilerim bir sonraki basımda bunlar düzeltilir. 

~~~*~~~
"Dokunduğum her şeyi mahvediyorum Aly, seni de mahvetmek istemiyorum."
~~~*~~~

Yalnız kitabın şöyle kötü bir yanı var... kitap Closer to You serisinin ilk kitabı ve kitap yeterince değer görmeyip tutulmadığı için yayınevi devamını getirmeme karar almış. 

Böyle kitapları beğenmeyip de saçma sapan kitapları beğenen okurları anlamıyorum. 

Cidden çok değişik bir zevkleri var demek ki... ya da biz oldukça zevksiziz. Ama bu kitabı beğenmek zevksizlik ise ben zevksiz olmayı kabul edebilirim :) 

Dilerim Aspendos kararını değiştirir de serinin devamını getirir ya da başka yayınevleri seriye bir şans daha verir. 

Kitap bir şekilde yarım kalıyor bir şekilde bitiyor. Evet mutlu son var çünkü Aly ve Jared beraberler ancak Jared'ın yaralı geçmişi bir sona ulaşmıyor bu yönden de yarım. Sanırım seriyi orijinal dilinden okumayacağım. 

~~~*~~~
Birini sevmek size bahşedilmiş en büyük şeydir. İşin en adil olmayan kısmı ise bunu bilinçli olarak yapmamamızdır. İçimizde ya yavaş yavaş büyür, ya birden bizi alaşağı eder ya azar azar çoğalarak içimizde yer eder ya da ilk görüşte bizi şok edip içimizde yayılır. 
Bazense hayatımız boyunca bir kişi için hissettiğimiz bu duygu bizi asla bırakmaz.
~~~*~~~

Ne olursa olsun bence bir tadın bu kitabı. 

Closer to You Serisi


Kitabın adı      : İçimdeki Sen
Orijinal adı     : Come to Me Quietly
Yazarı              :  A. L. Jackson
Çevirmen        : Gamze Öy
Seri bilgisi       : Closer to You #1
Yayınevi           : Aspendos
Sayfa sayısı      : 448

Kitabın tanıtım yazısı: 

"Hayır, Aly, hayır."

Bir panik dalgası yavaş yavaş bedenime yayıldı. Domino taşları nasıl birbiri ardınca düşerse içimdeki panik de öyle yayılıyordu. Vücudumdaki her bir hücre alev almış gibiydi. 

"Nasıl? Bunu nasıl yapabildim ben?" Başını başka bir yana çevirdi. Sonra yeniden bana baktı. "Bilmiyorum. Ben... ben her şeyi mahvettim." Her şeyi nasıl mahvetmişti ki? İçimden sessiz ve alaycı bir gülüş yükseldi. Her şeyi mahveden her zaman için bendim. Ben.

A. L. Jackson hakkında yazılanlardan; 'Her zaman olduğu gibi, A. L. Jackson insanların duygularına nasıl dokunacağını biliyor. Yazdığı her kelime anlam yüklü. "İçimdeki Sen" sürükleyici bir kaybetme öyküsü. Birlikte olmak kaderlerinde olan iki ruhun, gerçek mutluluğa giden yolun kendilerini affetmekten geçtiğini keşfetmelerinin hikayesi. Tek kelimeyle nefes kesici.'

- Gail McHugh, New York Times, çok satan romanlarından "Collide" ve "Pulse" ın yazarı. -

1 yorum :

  1. Yazarın diğer kitabını okumuştum. Çok güzel bir kitaptı. İsmi Son Pişmanlıktı:)
    Rahatlıkla onuda okuyabilirsin:)

    YanıtlayınSil

Kitap ya da yazı hakkındaki görüşünüzü bizimle paylaşın